Arac yolda giderken ayagimi gazdan cekmem yavaslamam gerektiginde ve sonrasinda hizi attirmak icin gaza bastigimda

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar hayirli geceler.Aracim 2019 fc5 premium. Sizlere sorum suki araca 2. Viteste hareket halinde iken yavaslamam gerektiginde ayagimi gaz pedalindan cekip daha sonrasinda his arttirma icin gaza dokundugumda sanki aracta vuruntumu silkelememi desem bu tarz birsey oluyor nedendir.Birde duz yolda giderken sabit hizda gitme calistigim ornegin 80km hiz deyelim ayagim gaz pedalinda sabit fakat hizim bazen artiyo 82 83 oluyor. Birde gostergedeki Anil yakit isaretide sabit durmuyor kutucuklar azaliyor yada artiyor nedendir.Cevaplarinizi bekliyorum

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaslar hayirli geceler.Aracim 2019 fc5 premium. Sizlere sorum suki araca 2. Viteste hareket halinde iken yavaslamam gerektiginde ayagimi gaz pedalindan cekip daha sonrasinda his arttirma icin gaza dokundugumda sanki aracta vuruntumu silkelememi desem bu tarz birsey oluyor nedendir.Birde duz yolda giderken sabit hizda gitme calistigim ornegin 80km hiz deyelim ayagim gaz pedalinda sabit fakat hizim bazen artiyo 82 83 oluyor. Birde gostergedeki Anil yakit isaretide sabit durmuyor kutucuklar azaliyor yada artiyor nedendir.Cevaplarinizi bekliyorum
Arac LPG li deıl sanırım sılkeleme VTEC teknoloji sınden dolayı oluyor .

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam herşey gayet normal hondada hızlanma tamamen vtec teknolojisi ile alakalı mesela kalkışlar biraz daha hızlı olur diğer araçlara göre tavsiyem i-vtec motorunu araştırman honda hayat onda

Bahsettiğin bütün sorunlar bende de var dostum araba tekliyor mu vuruntumu desek ne dir bilemedim performans konusunda hep merak ettiğim 140-150 ile giderken devriniz ortalama kaçlarda tutabiliyorsunuz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Özkan h sitem etmenize hiç gerek yok! Arkadaşımız haklı. Konu ve başlıkda yorucu cümleler var. Forum kuralları içerisinde açık ve anlaşılır cümleler kurulması belirtilmiştir. Soruyu anlamak cevabın yarısıdır.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
@Özkan h sitem etmenize hiç gerek yok! Arkadaşımız haklı. Konu ve başlıkda yorucu cümleler var. Forum kuralları içerisinde açık ve anlaşılır cümleler kurulması belirtilmiştir. Soruyu anlamak cevabın yarısıdır.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Ahmet bey oncelikle gunaydin.Ben yasadigim bir sorun hakkinda bilgi sahibi arkadaslardan cevap alabilmek adina sorunu gerceklestigi sekilde detaylandirarak sordum.Bunda insanlari yoracak yada anlasilmayacak birsey goremiyorum.Bunlar sizler icin problemse forumdan ayrilabilirim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet biraz devrik olmuş ama sonuç olarak hepimiz cümle mühendisi olamayabiliriz. Ne demek istendiği anlaşılabiliyor ise kimseyi yermenin ve yormanın anlamı yok. Eminim ki konu sahibi arkadaş da kasıtlı olarak devrik cümle kurmamıștır.

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Misal basıyorsunuz araç devirli kullanım için vitesi 3'te tutuyor devirli bir kullanım sergiliyor. Sonrasında pedalı bırakıyorsunuz mevcut hız atıyorum 120km/s bu hızda da vitesi 6'ya atıyor ekonomik sürüş adına. Sonra tekrar gaz bastığınızda hangi devri hangi viteste olması gerektiği bir gecikmeye sebep olmuş olabilir. Bu da size gecikme veya silkeleme olarak yansıyor olabilir. Benim bir tahminim de bu. Sport modda ve varsa kulakçıklarla da benzer durum sergileniyor mu ?

Bunun dışında, pedala aynı orandaki basmanıza rağmen kutucuklar yola, yolun eğimine göre değişebilir doğal olarak.

Geri