Araç zor çalışıyor- muhtemel regülatör problemi

Aracınız
Arkadaslar aracim 2013 model fb7 civic elegance son 1 aydir arabam ilk calismalarda her zaman degil ornegin 10 marsta bir zor calisiyor ve 2-3 marsta calisiyor calistiktan sonra cok yogun benzin kokuyor servise 2-3 kere gittim serviste hic bir sey olmadigini soyluyorlar cunku serviste hic calismamazlik yapmadi cildiracam artik bir cozum yolu bilen varsa cok memnun olurum

SM-E700H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayirli olsun sorunun cozulmesine sevindim [MENTION=643]gokhantastan[/MENTION] musait olunca ara kardesm

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan bey sizi alıntılayarak yazmak istedim...

Yaklaşık 1.5 aydır araç sabahları ilk marşta değilde , ikinci marşta konuda bahsi geçen araç kadar olmasada 3-4 sn de alıyor ve gün içinde bir daha yapmıyor taaakii ertesi sabaha kadar ...soğuklardandır diye düşünerek (yer erzincan sabahları -15 flan) bitik durumdaki aküyü değiştirdim sonuç aynı?

İşin kötüsü bu memlekette ne servis var ne usta? Servise trabzon erzurum sivas ankara seçenekleri var .... gidip göstersem gün içinde yapmıyor sadece sabahları yapıyor....

Muhtemelen nedir fikirlerinizi almak istedim

Araç 2013 econ lpg fabrikasyon olanlardan

Yakında videoda koyucam hatta sabah çeker koyarım...

Islak İmza

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5066]new_direksiyoncu[/MENTION] Hocam geçenlerde forumda konusu geçmişti anahtarın kirlenmesinden dolayı immobilizer geç algılaması sonucu marşı geç basması bir de anahtarı temizleyerek dener misin?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
2010 fd6 aracım için aynı sorunu bende yaşıyordum sabahları ilk marş süresi uzuyordu ve marş aldıktan sonra çok soğuksa cıyyykk diye bir ses yapıyordu. Çalıştıktan sonra da silkeleme oluyordu. Geçen hafta servise gittim. Subap ayarı yapıldı ayrıca marş dinamosu söküldü içindeki parça değişti.

Şimdi marşa bastığım an çıkan ses bile değişmiş inceldi resmen. Hondalarda öyle kışın çok soğukta pat diye alma gibi bir şey olmaz demişti usta. Sonuç olarak marşa bastım mı cıyyk eden ses yok. Marş süresi kısaldı ve rahat alıyor marşı. Zaten ilk çalışmadan sonra gayet sessiz ve hızlı çalışıyor.

[MENTION=5066]new_direksiyoncu[/MENTION]

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hakan bey sizi alıntılayarak yazmak istedim...

Yaklaşık 1.5 aydır araç sabahları ilk marşta değilde , ikinci marşta konuda bahsi geçen araç kadar olmasada 3-4 sn de alıyor ve gün içinde bir daha yapmıyor taaakii ertesi sabaha kadar ...soğuklardandır diye düşünerek (yer erzincan sabahları -15 flan) bitik durumdaki aküyü değiştirdim sonuç aynı?

İşin kötüsü bu memlekette ne servis var ne usta? Servise trabzon erzurum sivas ankara seçenekleri var .... gidip göstersem gün içinde yapmıyor sadece sabahları yapıyor....

Muhtemelen nedir fikirlerinizi almak istedim

Araç 2013 econ lpg fabrikasyon olanlardan

Yakında videoda koyucam hatta sabah çeker koyarım...

Islak İmza

Hocam bizdeki sorunda once enjektor daha sonra regulator degismisti..sorun cozulmustu ikiside kaciriyordu kacan gazda motoru boguyordu bi baktirin derim:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hakan Uzun

0
Yönetici
Enjektör ve regulatör baktırayım ...

okumuştum hatta screenshot almıştım

Araç garanti dışı kalırmı? Herhangi bi ustaya baktırsak

Islak İmza

Hayir canim neden garanti kalsin...oyle kolay degil "garanti kalir isleri" siz baktirin sonucu bekliyorum

2010 fd6 aracım için aynı sorunu bende yaşıyordum sabahları ilk marş süresi uzuyordu ve marş aldıktan sonra çok soğuksa cıyyykk diye bir ses yapıyordu. Çalıştıktan sonra da silkeleme oluyordu. Geçen hafta servise gittim. Subap ayarı yapıldı ayrıca marş dinamosu söküldü içindeki parça değişti.

Şimdi marşa bastığım an çıkan ses bile değişmiş inceldi resmen. Hondalarda öyle kışın çok soğukta pat diye alma gibi bir şey olmaz demişti usta. Sonuç olarak marşa bastım mı cıyyk eden ses yok. Marş süresi kısaldı ve rahat alıyor marşı. Zaten ilk çalışmadan sonra gayet sessiz ve hızlı çalışıyor.

[MENTION=5066]new_direksiyoncu[/MENTION]

İşin ilginci bazen de yapmıyo garip bişi? Eşim saat 2-3 gbi çalıştırmış marş hemen almış....serviste uzak ...gidip yatması lazım aracım? Bakalım

Islak İmza

Hayir canim neden garanti kalsin...oyle kolay degil "garanti kalir isleri" siz baktirin sonucu bekliyorum

Servis 250 km uzakta....ustaya baktıracam artık...arabaylada hergün işe okula gidiyoruz eşim ben çocuk! Usta yatcak araç diyecek sabah göreyim....bi de usta bulursak tabi

Islak İmza

Geri