Civic ES7 Araca Teyp Taktırmayı Nasıl Yapabilirim

Aracınız
Civic ES7 2005
Arkadaşlar merhaba
2005 vtec 2 LS aracıma , a101'den aldığım 7785 Piranha teyp taktırmak istiyorum. Şuan ki teybim, normal bir teyp ve altında ufak bir cep var. Teyp çektiğim gibi elime geliyor, fakat alttaki cep gelmiyor. Elektrikçiye gittim, takarım dedi fazla yormadan. Ama internette video'larda gördüğüm vitesin ordaki plastik aksamı açmaya bir başlıyolar orta konsola kadar aça aça söke söke gidiyolar. Şimdi bendede biraz pimpiriklik var, tırnak felan kırılırsa baya dert edinirim. Trim sesleri gelmesin diye her gün iyileştirmeler yapıyorum. Acaba o alt orjinal siyah cep, vida ile bağlımıdır yoksa çeksek gelirmi ? Son bir şey daha klima ısısını gösteren düğmenin ışığı yanmıyor, onuda çok dağıtmadan söktürebilirmiyim ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cebin yuvalı plastik çıkıntısı var. Birincisi teyibi çıkarıp üst kenardan yuvalarından kurtarabilirse olur. Yoksa orta alt konsoldan videoda izlediğiniz gibi sökmek lazım. Zor değil. Fakat vida yerlerini bilmek icap ediyor.
Takacağı double teyibin kasasını iyi oturtmalı desteklerini iyi sabitlemesi lazım. Çerceve tam otumaz ise traşlamak gerekebilir.
Benim cebi daha önceden kırmışlar sonra yapıştırmışlar rezil etmişler yani. Çünkü bende direk geliyordu. Bu yüzden konsol sökmek zorunda kalmamıştık.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic ES7 2005
Arkadaşlar, teybimi taktırdım. Şöyle yapıldı. Küllük üstteki mandala basınca geliyor zaten, küllüğü bastı demirine çıkarttı ordan. Sonra dipteki vidaları söktü. Plastik o çubuklarla inceden kastıra kastıra söktü, ondan sonra alttan 8-9 anahtar gibi dik birşeyle alttan bir vida açtı ve söktü. Sonra orta konsol( teybin ve klima düğmelerinin bağlı olduğu yer) Plastiklerle yine kastıra kastıra açtın rahatça, ordan işlemleri yaptı. Zor değilmiş ?? Sökmek isteyen evdede rahatça sökebilir yani, basitmiş .

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@umutk41 Hayırlı olsun paylaşım için teşekkürler (y)

Geri