Aracı bir süre kullanmamak sıkıntı oluşturur mu?

Aracınız
Civic FD6 2011
iyi akşamlar kışlık lastiklerim olmadığından fd6 aracımı bir ay kadar falan kullanamıcam acaba uzun süre aracı sürmemek sıkıntı yaratırmı üç günde bi beş dakika çalıştırıp kapatıyorum sadece

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> 1 ay çok uzun bir süre değil. Bana 3 günde bir çalıştırmak çok sık geldi. İleri günlerde aküyü zayıflatabilir. Çalıştırmayı haftada bir öneririm. Lastiklere 35 Psı gibi hava basılabilir. Aracın park yeride önemli olur.
> Farklı bir yol olarakta aküyü söküp eve götürün, 1 ay sonra takıp çalıştırırsınız. Fabrikasyon multimedya tarzı birşey var ise şifre isteyebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2011
Havalar soğuk olduğu için 3 günde bir calıstırıyım mı demiştim ayrıca aracı 2 3 günde bir calıştırıp kapatmak aküyü mü zayıflatır bunu ilk defa öğreniyorum sizden, 3 günde bir çalıştırıyımda araba donmasın mantığı işte benimkide :D

Aracınız
Havalar soğuk olduğu için 3 günde bir calıstırıyım mı demiştim ayrıca aracı 2 3 günde bir calıştırıp kapatmak aküyü mü zayıflatır bunu ilk defa öğreniyorum sizden, 3 günde bir çalıştırıyımda araba donmasın mantığı işte benimkide :D

Aküyü rolantide devrinde doldurmaz siz her marş bastığınızda akü daha da zayıflar. 1500 2000 D/K da olması lazım 15 20 dk boyunca. 5 dk içinde yakılan Benzine motorun soğuk olduğu için aşınan parçalara zayıflayan Aküye yani zarar veriyorsunuz siz :)

Arabanizi kapali bir yerde tutun Akunuz saglikliysa hic bir sey olmaz. Lastikleri olmasi gerekenden fazla sisirin normalde lastikler 3-5 gunde bir yer degismesi lazim inik lastikte teller kirilabilir ve yakin zamanda lastigin patlamasina sebep verebilir.

Kimse bunlara dikkat etmiyor ama uzun omurluluk icin bunlar sart.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri