Aracım Çalışmıyor ACİL Yardım....

Aracınız
Arkadaşlar aşağıdaki videoyu izler misiniz?
Öncelikle şöyle belirteyim.bundan 7 ay önce aracımın motor arıza ışığı lastik hava ışığı elektrikli direksiyon ışığı yanıyordu.Honda servisine götürdüm büyük ihtimalle akü bitmiştir dediler lakin 1 saat sonra aradılar 3. enjektör arızası var dediler vede aracım 40000 km idi subap ayarı yapılması gerekli dediler.Neyse yapıldı 1 gün sonra aracım geç çalışmaya başladı.Sabah ilk çalıştırmada hemen alıyor lakin öğlene doğru hava sıcak olunca gazı köklesende çok geç alıyor. 1 ay önce tekrar servise verdim subaptan kaynaklandığını kapağı fazla sıkıldığından geç çalışlyor dediler. Ama malesef nafile.Bu kez aracı verdim servise bıraktım 5 gün oldu serviste hala hatayı,arızayı bulamadılar.Ne yapmam gerekli bu konuda arkadaşlar...

https://youtu.be/i6JOoI0C4A4

Arkadaşlar aşağıdaki videoyu izler misiniz?
Öncelikle şöyle belirteyim.bundan 7 ay önce aracımın motor arıza ışığı lastik hava ışığı elektrikli direksiyon ışığı yanıyordu.Honda servisine götürdüm büyük ihtimalle akü bitmiştir dediler lakin 1 saat sonra aradılar 3. enjektör arızası var dediler vede aracım 40000 km idi subap ayarı yapılması gerekli dediler.Neyse yapıldı 1 gün sonra aracım geç çalışmaya başladı.Sabah ilk çalıştırmada hemen alıyor lakin öğlene doğru hava sıcak olunca gazı köklesende çok geç alıyor. 1 ay önce tekrar servise verdim subaptan kaynaklandığını kapağı fazla sıkıldığından geç çalışlyor dediler. Ama malesef nafile.Bu kez aracı verdim servise bıraktım 5 gün oldu serviste hala hatayı,arızayı bulamadılar.Ne yapmam gerekli bu konuda arkadaşlar...

https://youtu.be/i6JOoI0C4A4

Hangi şehirdesin izmirdeysen özel servis önericem yetkili servisten al arabayı oraya götür 40 bin km de ne enjektörü arıza yapıcak ?

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız
Hangi şehirdesin izmirdeysen özel servis önericem yetkili servisten al arabayı oraya götür 40 bin km de ne enjektörü arıza yapıcak ?

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

afyondayım eskişehir ufuk hondaya götürmüştüm. bugün aradılar regülatör ve enjektörlerin değişeceğini 1250 tl masraf çıkardılar kalsın dedim.

Aracınızda lpg var mı? Var ise son lpg bakımını kaç km önce yaptınız?

Daha once lpg filtre değişimini geciktirdigim için geç çalışma problemleri yaşamıştım. Lpg Regülatörü ve enjektor degisimini gerektirecek bir ariza olduğunu düşünmüyorum.

Zira regülatör arızası durumunda diyafram bozulmuş oldugundan lpgye çok gec ve bir süre sarsıntılı geçiş yapiyor ama regülatörden geçen su ısındıktan sonra pek problem olmuyor..

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7lerinde kronik problemlerinden biri bu çıktı anlaşılan. Enjektörlerden olduğunu sanmıyorum, bence Regülatör arızası gibi duruyor, aracı birkaç gün benzinde kullanın, benzinde araç düzgün çalışıyorsa regülatörr çok yüksek ihtimal, benzer durumu çok fazla kişiden duydum çünkü.
Şu videoda da benzer sorun var galiba.
https://youtu.be/MPhjdBJxXso

Aracınız
FB7lerinde kronik problemlerinden biri bu çıktı anlaşılan. Enjektörlerden olduğunu sanmıyorum, bence Regülatör arızası gibi duruyor, aracı birkaç gün benzinde kullanın, benzinde araç düzgün çalışıyorsa regülatörr çok yüksek ihtimal, benzer durumu çok fazla kişiden duydum çünkü.
Şu videoda da benzer sorun var galiba.
https://youtu.be/MPhjdBJxXso
Aracı benzinde kullandım hatta brc servisine götürüp lpg enjektorlerini devre dışı bıraktılar daha doğrusu lpgyi devreden cikardilar. Ama halen geç çalışıyor. Brc lpg kaynakli degil dedi benzinle alakali oldugu kesinlesti.

Geri