Aracım çalışmıyor. Kısa devre oldu yardım

Aracınız
Civic FD6 2008
Aracımın park sensörü çalışmamaya başladı. Bu sebeple bağlantı kablolarını kontrol etmek için bagaj kısmını açtım. Sensörü elektrik kablosunu bir ucu dokunur dokunmaz düştü. Sensör sorununu bulmuş olduk. Yeniden bağlayıp kabloları düzeltmek için önceden yapılan elektrik bantlarını açtım. Açık olan iki kablo birbirine temas etti. Tabi o sırada sensörü denemek için aracı geri vites konumunda bıraktığım için elektrik vardı. Bunu fark etmeden baglantıyı tamamladım. Kontagın başına geçtim anahtarı 1.kademe çevirdim ekran aydınlandı amaaa. Hiçbir arıza gösterge ışıgı yanmadı. Kontagı cevirdim marş bastı ama araç çalışmadı. O anda yaptığım hatayı anladım kısa devre yaptıgım düşünerek tüm sigortaları kontrol ettim ama sonuç alamadım hepsi normal. Aracın farları çalışıyor, radyo Cd çalışıyor, 4lüler çalışıyor herşey normal. Sadece marş basıo çalısma yapmıyor. Kontagı çeviriyorum aydınlanma geliyor ama arza göstergeleri yanmıyor. Sebebini tahmin eden varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm
Öncelikle konuya ilgi gösterip yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. 2. Sigorta kutusunu bilmemem sorunu bu forma taşımama sebep oldu. İyiki de sormusum. burada civic hakkında bilgi sahibi yardım sever insanlar olduğunu öğrenmiş oldum.
Sorunun çözümü nokta atısı yaptınız 10 nolu sigorta gitmiş değiştirince düzeldi. Teşekkür ederim. Tekrardan...
Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Google de var ordan rahatlikla bakabilirsin hem kaput içi hem araç içi sigorta kutuları var
buldum problem yok ama aractaki ic sigorta kutusunun uzerindeki kapak ( delikli kapak ) nasil aciliyor onu bulamadim.. bakince sigortalar gorunuyor
ama etrafinda bir koruyucu kapak var gibi sigortayi oylece cikaramiyorsunuz veya yeni sigorta takamiyosunuz.. cerceve gibi- kutu ile yekpare gibi gzukuyor ama mutlaka aciliyor olmasi lazim ki sigortalari degistirebilmelisiniz.. tamam neyse ugrasip yapacgim. tskler ilginize

Geri