Aracım Pert Oldu

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaşlar zor durumdayım desteğinize ihtiyacım var yeni üye oldum buraya. Tıkalı trafikte birinin bana arkadan çarpması sonucu arabamda büyük hasar oluştu ve büyük ihtimalle perte girecek. Ama aracın kasko değeri 265.000 tl olduğu için bu para üzerinden alacağım ödemeyi. Aracım 2021 eco elegance daha 5000 km de. Eğer bu parayı alırsam aynı arabayı bir daha alamayacam. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olur musunuz lütfen ?
Öncelikle çok geçmiş olsun, poliçenize biz göz atın sıfır araç klozu diye bir şey var mı. Eğer varsa sıfır araç ise ve ruhsat sahibi değişmemişse pert durumunda araç bedelini değil aynı aracın yine sıfırını, sıfır araç yoksa muadilini vermesi gerekli diye bir durum vardı. Kasko değer listesi baz alınır ama rayiç bedel tek başına kasko değer listesi değildir internetten aracınızla aynı olan ilanlara bakıp emsal gösterip itiraz edebilirsiniz

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracımın kasko poliçesi bu şekilde arkadaşlar. Hem rayiç bedel yazıyor hem de yeni değer teminatı diye madde de var. Hangisi uygulanacak ki ?

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    59.3 KB · Görüntüleme: 130
  • 2.PNG
    2.PNG
    39.1 KB · Görüntüleme: 131
  • 3.PNG
    3.PNG
    72.9 KB · Görüntüleme: 127

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Aracımın kasko poliçesi bu şekilde arkadaşlar. Hem rayiç bedel yazıyor hem de yeni değer teminatı diye madde de var. Hangisi uygulanacak ki ?
Tamam işte hocam sigorta şirketine bu klozu söyle öyle 265 binle kapatamaz olayı, haklarının takipçisi olun lütfen, sigorta şirketinin insafına bırakırsanız mağdur olursunuz. Aracın pert değil ağır hasar kayıtlı tamir yapılırsa size çarpan aracın sigorta şirketini arayıp hasar tazminat bölümüne ulaşıp değer kaybı için başvurun, bunun için avukata da vekaletname verebilesiniz. 2 ay önce benimde sıfır araba ışıklarda arkadan çarptılar şimdi değer kaybı için uğraşıyorum. Sizi çok iyi anlıyorum hocam moraller sıfır ama can gelmesin gerisi mühim değil zaten

Aracınız
Civic FC5 2020
Peki o zaman kaskonun pert olması halinde teklif edeceği miktarı neden 265 binle sınırlıyor o kısmı anlamadım . Sahibindeni baz alırsak 280-290 bandında olması gerekmiyor mu ?

Aracınız
Hocam aracınızı yetkili serviste güzelce yaptırın. Üstüne de kaç lira verirlerse 40-50-60 bin değer kaybınızı alın binin güzelce. Borcunuz harcınız varsa rahatlatır sizi hem.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, poliçenize baktım yeni değer klozu ile yapılmış, poliçenize bakarsanız 7. sayfanın en alt kısmında siz de görebilirsiniz. Aracın ilk sahibi sizseniz ve aşağıdaki şartları sağlıyorsanız anahtar teslim satış fiyatı üzerinden tazminat almaya hak kazanırsınız.(sizin aldığınız fatura bedelini %15 fazlası ile sınırlı olacak şekilde) Acentenizin yanlış yönlendirmesi durumunda veya şirket ile anlaşamanız durumunda sigorta tahkim komisyonuna şikayet edebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa yine yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler.

kloz.jpg

Srkn55

0
Aracınız
Civic FC5 2018
aracınızın 1 yaşını doldurmadığı için bayi sıfır fiyatı verilmesi gerekiyor aksesuar verilirmi işletmediyseniz zor gibi tekrardan geçmiş olsun

Aracınız
Civic FC5 2020
yukarıdaki arkadaşta teminatlar kısmında yeni değer klozu yok diyor aslında ben de bir şey anlamadım bu işten :)

Ekli dosyalar

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    39 KB · Görüntüleme: 122
Geri