aracıma soldan çarptılar masrafı ne olur

Hocam servise gidin özellikle arka kapı üst kısmı biraz sıkıntılı yaparız ederiz derler boya tonunu tutturamaz mideniz bulanır. Kapı kilidi filan sigortadan para almak filan zor olabilir. Olmaz demiyorum ama uğraşıniz zaman alır. Arka çamurluk kısmı komple değil düzelecek kısmı kesip yenisini ile kaynatiyorlar.

kilidi sanayide de yapamazlar tahminimce, kafam karıştı iyice

yine serviste yapılacak gibi duruyor, kilit de yapılmak zorunda.

özel servise de gösteririm artık

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
fotoların haricinde göçük veya çizik yok kardeş

ufak bi sanayiye götürdüm hemen 800 lira civarına göçükleri düzeltiriz temiz bi şekilde veririz dedi. servisi aradım görmeden değişir mi değişmez mi bilemem dedi, uzak olduğundan gidemedim hemen

aynen ben de ondan korktum durduk yere yüksek hasar kaydı görünecek tramerde

servise götürdüğümde zaten karşı tarafın sigortası tamamen karşılamıyor mu dostum, ekstra para mı istiyorlar

bu ilk kazam acemiyim bu konularda

sağolasın

çamurluktaki çizgi halinde göçük düzeltilemez mi değişimsiz yani

komple çamurluğu mu kesiyorlar sadece o kısmımı acaba

Hocam karşı taraf %100 suçluysa tabi ki karşı tarafın sigortası hasarı karşılıyor, araç değer kaybı karşı taraf %100 suçluysa tamirat sonrası aracınızın değeri düşüyor ise, bu değer kaybını da karşı tarafın sigortası karşılıyor.
Plastik parçalar hariç parça değişimi ve boyanmış parça araç değer kaybı yaratır, böyle bir durumda değer kaybı sigortadan talep edilebilir.

Aracınız
Bence de serviste yaptır sanayide uğraşma yarın öbür gün pişman olursun. Serviste en azından şikayetin oldugunda bi şekilde sorununu çözersin. Ayrıca dedikleri gibi 100 kusur cıkarsa karsı tarafa birde değer kaybından paranı alırsın ektra olarak. Bu fotoları dakaybetme yarın öbür gün satarken bunları gösterirsin ciddi bişey olmadıgını görmeleri için.

Luvi

0
Çok geçmiş olsun, Yüce Allah (c.c.) beterinden korusun inşaAllah. Bence aracınızı direk servise götürün. Muhtemelen karşı tarafın sigortasından karşılanacaktır. Servis de muhtemelen Auto King'e gönderecektir ama ileri de bir sıkıntı vs olursa en azından muhattabın Honda olur.

Aracınız
kendi cebinden yaptırırsan tazminat alamazsın..3 parmaklık göçük ve hafif çizik vardı kardeşimin aracına birisi dokundurdu 600-700 lira değer kaybı parası aldı..senin hasarda 1500-2000 lira gibi bi para alırsın..karşı taraf yuzde 100 kusurlu idi onun kazada..kusur oranına göre alıyosun heralde onu sorarsın..

ufak göçük de olsa boyada hasar varsa boyanıyor her türlü..servise git yine göster kapı değişecek felan derse, kaskonun autoking ile anlaşması varsa bir de oraya sor..yani sor soruştur biri boyasız çözer işini, başka biri kapı değişecek der, başka biri lokal boya ile halleder..bizim esnafımızın büyük bölümü dürüst olmadığı için işine geldiği gibi iş yapar..senin aracın boyanmış değeri düşmüş anlamaz..para girsin cebine yeter onlara

peki değer kaybını kim belirliyor arkadaşlar, ekspertiz şu kadar değer kaybetmiş diyerek mi belirliyor? mesela şu durumda satıştan kaç lira değer kaybetmiştir aracım

haklısınız arkadaşlar servis daha mantıklı duruyor, kapı değişimi haricinde tabi
zamanım olmadı henüz götürmeye, uzak bir ilçedeyim honda servisine

karşı tarafın da kaskosu yok benim de yok arkadaşlar

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
peki değer kaybını kim belirliyor arkadaşlar, ekspertiz şu kadar değer kaybetmiş diyerek mi belirliyor? mesela şu durumda satıştan kaç lira değer kaybetmiştir aracım

haklısınız arkadaşlar servis daha mantıklı duruyor, kapı değişimi haricinde tabi
zamanım olmadı henüz götürmeye, uzak bir ilçedeyim honda servisine

karşı tarafın da kaskosu yok benim de yok arkadaşlar

Değer kaybı tam olarak nasıl belirleniyor bilmiyorum, hasar karşı tarafın trafik sigortasından karşılanacak.

Aracınız
Bizim değişmeyecek iki kapıyı para kazanma adına değiştirdiler servisde

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri