Aracimi kaca satmaliyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FD6 2008
2008 premium 242000 km de otomatik galaksi gri . Arkadan 1.5 parca boyali hasar kaydi bin tl olan aracimi maddi durumlardan satacagim . Fiyati belirlemedigim icin daha 150 bin yazdim oynak piyasada ucuza vermeyelim diye, hem arayan vardir belki hemde kaca vermeliyim ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu piyasada fiyat belirlemek cidden sıkıntı, siz 150bin diyince bana yüksek geldi ama piyasa sadece son 15 günde çok hızlı yükseldiği için çoğu kişi fiyatları daha kabullenemedi ? Bu açıdan şu fiyat iyidir diye bir yorum yapmak zor.
Sahibinden ilanlarındaki fiyatlara bakarak kendinizce ortalama bir fiyat belirlemeye çalışın.
Aracınızın hasar kaydının düşüklüğü ve sadece arkadan boya olması olumlu denebilir, ancak km.nin yüksekliği binme amaçlı araç arayan kullanıcı açısından negatif bir durum, km.den dolayı biniciden ziyade al-satçıların araması ile karşılaşma ihtimaliniz daha yüksek olabilir, tabi şu piyasada belli olmaz ? Ben halen gidişata alışamadım ?
Aracın biniciye gitmesini istiyorsanız araca yaptığınız bakımları detaylıca listeleyerek güzel fotoğraflarla önce forumda ilan açın, bir dönüş olmazsa 2-3 gün sonrasına da sahibindene ilana koyarsınız düşüncesindeyim.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bu piyasada fiyat belirlemek cidden sıkıntı, siz 150bin diyince bana yüksek geldi ama piyasa sadece son 15 günde çok hızlı yükseldiği için çoğu kişi fiyatları daha kabullenemedi ? Bu açıdan şu fiyat iyidir diye bir yorum yapmak zor.
Sahibinden ilanlarındaki fiyatlara bakarak kendinizce ortalama bir fiyat belirlemeye çalışın.
Aracınızın hasar kaydının düşüklüğü ve sadece arkadan boya olması olumlu denebilir, ancak km.nin yüksekliği binme amaçlı araç arayan kullanıcı açısından negatif bir durum, km.den dolayı biniciden ziyade al-satçıların araması ile karşılaşma ihtimaliniz daha yüksek olabilir, tabi şu piyasada belli olmaz ? Ben halen gidişata alışamadım ?
Aracın biniciye gitmesini istiyorsanız araca yaptığınız bakımları detaylıca listeleyerek güzel fotoğraflarla önce forumda ilan açın, bir dönüş olmazsa 2-3 gün sonrasına da sahibindene ilana koyarsınız düşüncesindeyim.
Araci detaylandirmaya tovbeliyim adama 5 bin lik yapilan bakimi anlatiyorsun umrunda degil adam kapidaki 5 cm boya tek kıstası?

Aracınız
Civic FC5 2020
Fiyatlara bende alışamadım illaki bir alıcı çıkar satamafıkça fiyattan düşersiniz kendiniz belirlersiniz fiyatı km yüksek olduğu için biniciler uzak durur galerici alsatçının alması muhtemel ama onlarda bu fiyata bu km de almaz

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Araç piyasası çok acayip yerlere geldi. İnsanlar artık arac değerinin 20-30 bin üzeri fiyat yazıyor nasılsa 1 aya piyasa buraya gelir dşüncesiyle.Bu piyasa tek bir şekilde düşer, vergilendirmeyi motor hacmine göre değil aracın yaşına göre yapacaksın.
1600cc ye kadar
0-1 = vergisiz
1-3 yaş = 500+500
3-7 yaş = 1500+1500
7-11 yaş= 2200+2200
11+= 5000+5000
gibi. Motor hacmi 1600-2000cc ise miktarlar biraz daha artabilir. Elektriklide ise 11 yaşa kadar sıfır vergi. Şahsi fikrim Trafik problemleri de büyük oranda çözülür

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Araç piyasası çok acayip yerlere geldi. İnsanlar artık arac değerinin 20-30 bin üzeri fiyat yazıyor nasılsa 1 aya piyasa buraya gelir dşüncesiyle.Bu piyasa tek bir şekilde düşer, vergilendirmeyi motor hacmine göre değil aracın yaşına göre yapacaksın.
1600cc ye kadar
0-1 = vergisiz
1-3 yaş = 500+500
3-7 yaş = 1500+1500
7-11 yaş= 2200+2200
11+= 5000+5000
gibi. Motor hacmi 1600-2000cc ise miktarlar biraz daha artabilir. Elektriklide ise 11 yaşa kadar sıfır vergi. Şahsi fikrim Trafik problemleri de büyük oranda çözülür

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Güzel ama durumu olmayan, ayağını yerden kessin diye ucuz araca binen vatandaş ne yapsın? Ona göre ekonomik düzenleme de olması lazım maalesef :) bence beygir gücü de düşünülmeli vergide.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Yani satacagimda nasil geri alacagim stres. Bir sene once 122 bine aldim o zamanlar temiz corolla terralar 90 bindi. Simdi 120 bin olmus ayni ayar terralar. Yeni araclarda degisiklik 80 bine variyor su son donemde ki artislarla. Gidisat iyi degil

Aracınız
Civic FC5 2020
Tek bir vergi olacak oda fiyatı üzerinden KDV yıla göre alsan fakire zarar emisyon desen gene fakir zararda motor hacmine göre desen çok saçma beygir de saçma turbo var turbosuz var Japonya gibi yada hindistan gibi araba uzunluğuna göre desen oda saçma nereden tutsan saçma bence yıllık vergisi ise segmente göre alınmalı ve her segment aralarında uçurum olmamalı ve yılı eskidikçe de vergisi düşmeli

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri