ARACIMI YIKAMADAN SONRA KURULAMAK

Ynt: ARACIMI YIKAMADAN SONRA KURULAMAK

[quote author=NoFeaR link=topic=77.msg460#msg460 date=1390926765]
Arkadaşlar,

Kullanılmış eskimiş bezler çok iyi su emiyor iz bırakmıyor olabilir, ama kısa bir süre sonra bu bezler aracınızın boyasını çizmeye başlayacak, boyanız bir süre sonra aşağıdaki resimdeki hale gelecek.
Volkan'ın önermiş olduğu bezler aracınızı silerken en az çizebilecek iz bırakmayacak bezler, uber blue olan bezi bende kullanıyorum.

17375622.jpg

[/quote]

sayın fear gerçekten şindi eski aracımla verdiğim bez burda olsada bir resim yada videolu uygulama ile gösterseydim micro fiberi zartı zurtu denemediğim bez kalmadı ama onun tadını vermedi gören hayran kalıyordu nerden aldın diye başımın etini yiyorlardı

[quote author=NoFeaR link=topic=77.msg460#msg460 date=1390926765]
Arkadaşlar,

Kullanılmış eskimiş bezler çok iyi su emiyor iz bırakmıyor olabilir, ama kısa bir süre sonra bu bezler aracınızın boyasını çizmeye başlayacak, boyanız bir süre sonra aşağıdaki resimdeki hale gelecek.
Volkan'ın önermiş olduğu bezler aracınızı silerken en az çizebilecek iz bırakmayacak bezler, uber blue olan bezi bende kullanıyorum.

17375622.jpg

[/quote]

abi istersen 2000 tl lik bez çıksın çizmiyicek desin yinede elinde sonunda sene geçtikçe bu duruma geliyor kılcal çizgileri önliyebilecek bir bez veya bir sistem yok bununla herkes karşılaşıcak acı gerçekler :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

@ arlnold08 doğrudur hocam, ben bezin silmesinden iz bırakmamasından ziyade ne kadar az çiziyora bakıyorum.

@berk tmzl Berk her bez çizer önemli olan en az çizeni kullanmak, aslında var ama biraz maliyetli :)

[quote author=NoFeaR link=topic=77.msg532#msg532 date=1390944034]
@ arlnold08 doğrudur hocam, ben bezin silmesinden iz bırakmamasından ziyade ne kadar az çiziyora bakıyorum.

@berk tmzl Berk her bez çizer önemli olan en az çizeni kullanmak, aslında var ama biraz maliyetli :)
[/quote]

ben bu konuyu 10.000 bakımda dile getirdim hiçbir firmanın bu çiziklere engel olamadığını söyledi böyle bir sistemde yok denmişti , çözümü varsa bu servis sorumlusuna sevgilerimi iletiyorum :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Çözüm bez kullanmamak :)
Güzel bir nano boya koruma sonrası, aracın üzerindeki suyu basınçlı havayla uçurmak, iz yok çizik yok :)

[quote author=NoFeaR link=topic=77.msg546#msg546 date=1390945108]
Güzel bir nano boya koruma sonrası, aracın üzerindeki suyu basınçlı havayla uçurmak, iz yok çizik yok :)
[/quote]

uzun iş :) hem öyle zevkli olmaz ilk bezle kuruluycan sonra basınçla su kalmış yerleri hallettikten sonra oralarıda silicez tamamdır çizilsin onumu düşünücem bol bol köpük sürmek sonra kurulamak varken :)

Volkan

0

Aracın çizilmesini istemiyorsanız boya üzerinde sağlam ve sert bir katman oluşturacak bir nano koruma ( Örn; GTechniq C1 ) ürünü kullanmanız gerekiyor. Sonrasında ne yaparsanız yapın çizik o korumada oluşacağı için ömrünü tamamladığında polisaj ile o yüzeyi temizlediğinizde altta yine çiziksiz kalan vernik tabakası ile karşılaşacaksınız. Şu sınavlarım bitsin detaylı bir kaç sabit konu açıp akıllardaki bütün soru işaretlerini kaldıracağım, merak etmeyin :)

[quote author=Volkan link=topic=77.msg571#msg571 date=1390949240]
Aracın çizilmesini istemiyorsanız boya üzerinde sağlam ve sert bir katman oluşturacak bir nano koruma ( Örn; GTechniq C1 ) ürünü kullanmanız gerekiyor. Sonrasında ne yaparsanız yapın çizik o korumada oluşacağı için ömrünü tamamladığında polisaj ile o yüzeyi temizlediğinizde altta yine çiziksiz kalan vernik tabakası ile karşılaşacaksınız. Şu sınavlarım bitsin detaylı bir kaç sabit konu açıp akıllardaki bütün soru işaretlerini kaldıracağım, merak etmeyin :)
[/quote]

boya korumayı kendimiz yapıcağımız için detaylı bilgi iyi olabilir hatta pasta cila içinde :)

[quote author=berk tmzl link=topic=77.msg568#msg568 date=1390946758]
[quote author=NoFeaR link=topic=77.msg546#msg546 date=1390945108]
[/quote]

uzun iş :) hem öyle zevkli olmaz ilk bezle kuruluycan sonra basınçla su kalmış yerleri hallettikten sonra oralarıda silicez tamamdır çizilsin onumu düşünücem bol bol köpük sürmek sonra kurulamak varken :)
[/quote]

yıkamacılardaki köpükler kimsayal madde iceriyor aman ha fena leke birakiyor özellikle boyada tek bir yerde işe yarıyor oda aracin jantlari ve tekerleginde :)

Geri