Aracımın anahtarını kaybettim.

Aracınız
Selamlar, arkadaşlar iki gün önce dikkatsizliğim sonucu aracımın kumandalı anahtarını kaybettim. Ne yapacağımı az çok forumlardan öğrenerek bişeyler yapmaya çalıştım. İlk önce Honda Damla'yı arayarak fiyat istedim, 950₺ kumandalı anahtar ve kodlama için de 135₺ işçilik istediler. Kumandasız olsun dedim, yedeği kumandalı nasıl olsa diye. Kumandasız için ise 130₺ istediler. Tamam dedim kapattım. İki Honda yetkili servisine daha sordun hemen hemen aynı fiyatları ya da daha üstünde fiyatlar verdiler. Daha sonra bizim arkadaşın tavsiyesi üzerine Çağlayan'da bi anahtar ustasına gittim. Kumandasız yedek anahtar ve kodlama işini 100₺ gibi bir rakama çözdü. Yedek anahtarım dahil sildi gönlümün rahat olması için, çalıştırmayı denediğimizde araç çalışmadı. Daha sonra hem bende ki yedek anahtarı hem de çektirdiği anahtarı tanımladı ve servislerin çektiği uçuk rakamlardan kurtardı. En azından ben böyle düşünüyorum. İşin kötü tarafı anahtarı yakın çevrede kaybettiğimi düşünüyorum. Umarım insan evladının birisine denk gelir de bi şekilde ulaşır bana.

Konuyu yazmamın sebebi başına gelecek olanlara (ki inşallah gelmez) yardımcı olur umuduyla.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6895]M.Gökhan[/MENTION] Geçmiş olsun, bilgi için teşekkürler.

Aracınız
Teşekkür ederim. Aracı yeni aldığım için henüz kasko yaptırmadım. Ancak kaybolan anahtarı sisteminden sildiğimiz ne uzaktan kumanda çalışıyor ne de marşı alıyor. Sadece kapıları açabilir. İki gecedir çok şükür bişey olmadı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri