Aracımın içini nasıl temizliyorum ve Nasıl Yıkıyorum...

Merhabalar Arkadaşlar Sizlere Ben Araç Temizliğimi Nasıl Yapıyorum Anlatmak İstiyorum Belki Fikir Amaçla Yardım Etmiş Olurum
Araycın İçini Temizlemem İçin Aracımı Site Otoparkına Çekip Balkonun Altına Olcak Şekilde Çekiyorum Aprt 4 Katında Oturuyorum ŞU Makaralı Uzatmaı Kablolar Var Ondan Balkondan Aşşağa Sarkıtıp Öylece Elektirik Uzanmış Oluyo Süpürge Makinasıyla Rahatlıkla Aracın İçini Süpürebiliyorum İlk Başta Başlamadan Elime Poşet Alıp İçerde Ne malzeme varsa dolduruyorum daha sonra paspaslar çıkartıp güzel aralara kadar çekiyorum daha sonra halı fırçasıyla taban halısını fırçalıyıp tekrar süpürüyorum daha sonra valet pro carpet clenear ürünü var mikrofiber beze 2 veya 3 fıs yapıp komple aracın plastik aksamlarını siliyorum kokpite auto finesse sprizt ürünü var o göhüse parlak görüntü vermiyor mat görüntü verdiği için sadece göğüse uyguluyorum koltuklarım kumaş olduğu için valet pro carpet clenear ürünüyle nemli mikrofiber bezle siliyorum bu ürünü aynı şekilde taban ve tavanda da da geçerli güzelce bezle sildiğinizde güzel bir görüntü veriyor temiz ve ferah araç içini böyle temziliyorum

işe başlamadan önce saat sabah da 10 başlıyorum öğlen 2 gibi bitiyor akşam 4 5 gibi aracın dışını yıkamaya gidiyorum self istasyonlarda yıkıyorum kendim benzinlikteki makinalar kuyu suyu değilde şebeke suyu kullanılıyor o yönden şanslıyım araba yıkama yerine geldiğimde biraz bekliyorum kaputu açıyorum hem motor sıcaklığı azalsın diye bide kaput soğusun diye birde diskler soğuması gerekiyor yaklaşık 15 dk 20 dk bekledikten sonra kovaya 2 kapak turtle wax zip vax şampuandan kullanıyorum şuan cilalı ve ph nötr bir şampuan ekledikten sonra kovaya su ekliyip süngerle yıkıyorum ama başlamadan önce jantlara upcare iron ultumite sıkıp balata tozu demir tozu akıtmış oluyorum aracı yıkama yerine soktuğumda direk su tutmuyorum profisyonel fıs fıs pompalar var pompanın 4 veya 5 kapak şampuandan ekliyip sulandırıyorum aracın dışına sıkıp daha sonra su tutuyorum su tutuğumda köpürüyor bu sayede ön yıkama yapmış oluyorum aracın yüzeyindeki kaba pisliği akıtmış oluyorum daha sorna kovaya hazırlağum suyla tavandan başlayıp aşşağa doğru köpüklüyorum köpükledikten sonra tavandan aşşağa doğru su tutuyorum duruladıktan sonra gölge bir yere çektikten sonra kurulama havlusuyla tavandan başlıyıp aşşağa doğru kuruluyorum güzelcev kuruduktan sonra araç kuruyken hızlı cilamı sıkıp kuru bezle sıkıp siliyorum jantlarımı silip lastiklerimi parlatıp böylece araç dış yıkamış oluyorum

biraz uzun tutmuş olabilebilirim kusura bakmayın anlatmak istedim birisine fikir olur diye yazmak istedim benden tavsiye aracanızı yıkamaya gittiğinze benzinlikteki köpükleri KULLANMAYIN VE MUTLAKA AYDA 2 KERE CİLA ATIN VEYA 1 KERE ŞART ARACIN GÜNEŞİN ZARALI IŞINLARDAN KORUMUŞ VE BOYASINI TAZE TUTMUŞ OLURUZ TEŞEKKÜRLER

Ekli dosyalar

• IMG_0600.JPG
    IMG_0600.JPG
    194.1 KB · Görüntüleme: 113
Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri