Aracın arka tarafindan gelen garip sesler

emre44

0
Öncelikle merhaba abilerim kardeslerim 2005 vtec ls aracimin arka pantizotdan mi koltukdan mi anlayamadigim garip çatır çutur ve gıcirti sesler geliyor aracim 4 cm dusuk orjinalinden kasislerde ve bozuk yolda surekli ses geliyo ne yapmaliyim arabayi zevkli suremiyorum sesten dolayi daha önceden basina boyle bi olay gelen varmi? Hayirli gunler herkeze

SM-J701F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=13464]emre44[/MENTION] Yay ve amortisörleri kontrol ettirin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle merhaba abilerim kardeslerim 2005 vtec ls aracimin arka pantizotdan mi koltukdan mi anlayamadigim garip çatır çutur ve gıcirti sesler geliyor aracim 4 cm dusuk orjinalinden kasislerde ve bozuk yolda surekli ses geliyo ne yapmaliyim arabayi zevkli suremiyorum sesten dolayi daha önceden basina boyle bi olay gelen varmi? Hayirli gunler herkeze

SM-J701F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Araç dururken bagajdan baskı uyguladığında geliyor ise ustamla z rotlarının içini yağlıyarak çözdük. Zamanla arasına toz giriyor herhalde. Tamircim araç yıkarken bu bölgeye tanzikli su tutarsan iyi olur dedi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Araç normalden düşük esneme esnasında biryerin değme ihtimali var. Amortisörlere bakılabilir sürtme iz yapar. Burçlardan olabilir. Z rotlarını zaten söyledim. Birde araç 4 cm. Düştükten sonra mı başladı ses yoksa daha önceden varmıydı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aynı sıkıntı bende de var kardeşim kapı fitillerinden geliyo zannedersem bozuk yollarda bide setlerden gecerken geliyo

D6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fitilleri pudra uygulaması yaparak sesin gittiğini duydum. Kilit yerlerine içten W40 sıkmakta fayda verir.

Arkada yayların orda kamber diye bişey var ( parantez gibi şekli var uçlarındaki lastik takozlara sprey pas sökücü sık geçer 5_6 gün sonra yeniden başlar

Geri