Aracın arkası basık duruyor, yüklü iken kasislerde vurma yapıyor.

Ad Soyad
Adem Şahin
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba,

2001 vtec2 LS kasa otomatik vites aracım var. aracın arkası önüne göre 4 cm kadar daha alçak duruyor. Sebebi ne bilmiyorum. Bu durumu yaşayan var mıdır ? Fd6 modellerde get koyarak çözüm sağlanıyor sanırım ama bizim araçlar için bir paylaşım bulamadım. Yay değişimi ile problem kesin çözülür mü ? Aynı problemi yaşayıp çözümü bulan yazarsa sevinirim.

teşekkürler....

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teker ve arka yaylar orjinal ise araç boş iken lastik ile çamurluk arasına üç parmak kadar el diklemesine girmesi gerekiyor. Normalde arkalar öne göre alçak olur. Spor yay, eskiyen veya işlem gören helezon da benzer problem yapabilir.
Bu dediğimden daha alçak ise get koyulabilir. Linki inceleyin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba,

2001 vtec2 LS kasa otomatik vites aracım var. aracın arkası önüne göre 4 cm kadar daha alçak duruyor. Sebebi ne bilmiyorum. Bu durumu yaşayan var mıdır ? Fd6 modellerde get koyarak çözüm sağlanıyor sanırım ama bizim araçlar için bir paylaşım bulamadım. Yay değişimi ile problem kesin çözülür mü ? Aynı problemi yaşayıp çözümü bulan yazarsa sevinirim.

teşekkürler....
Zamanla arka yaylarin yüke bağlı olarak mukamevetini kaybetmesi olagan bir durumdur, muhtemelen yay değişimi sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum.

Geri