Civic FB7 Aracın camlarındaki sorun hk

Arkadaşlar merhabalar iyi günler. Aracımın sol ve sağ ön camları açılıp kapanırken problem yaratmaya başladı. Sol cam açarken bir boşluk oluşuyor ve sallanarak açılıyor kapanırken de en üste gelirken yine aynı durumla karşılaşıyorum. Sağdaki camı da açarken gıcırtı gibi bir ses gelmeye başladı bugün farkettim. Sebebi ne olabilir sizce?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sol cam için: alttan camı tutan aparatlar gevşemiş olabilir. Kriko telleri gevşemiş olabilir.
Sağ cam için: Kriko makarası veya telleri yağsız kalmış olabilir. Camın hareket ettiği kanallara silikon sprey sıkılabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Arkadaşlar merhabalar iyi günler. Aracımın sol ve sağ ön camları açılıp kapanırken problem yaratmaya başladı. Sol cam açarken bir boşluk oluşuyor ve sallanarak açılıyor kapanırken de en üste gelirken yine aynı durumla karşılaşıyorum. Sağdaki camı da açarken gıcırtı gibi bir ses gelmeye başladı bugün farkettim. Sebebi ne olabilir sizce?

Bahsettiğiniz boşluk benim arabada sağ camda vardı.Kapı döşemesini sökerek kendim hallettim.Krikonun üzerinde camı iki yerinden sıkıştırarak tutan plastik parçanın vidası gevşemiş.Döşemeyi sökünce camı biraz aşağı indirerek iç sacdaki deliklerle bahsettiğim vidaları denk getiriyorsunuz, delikten lokmayla kolayca sıkılıyor.Hatta youtube da bununla ilgili bir video vardı bulursam göndereyim.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aynı sorun aracımda da var arka kapı camları açılıp kapanırken ilk hareket sırasında ses yapıyordu. Kapı döşemesini söküp cam mekanizmasına baktığımda halatın çalıştığı plastik mekanizmada aşınma olmuş bundan kaynaklı ses yapıyordu. Mekanizmanın çalışan iç kısmında gres var ama ya özelliğini yitirdi yada yeterince koruyamamış. Ben de geçici çözüm olarak sıvı gres sıktım bir miktar. Ses biraz azaldı ama ilk hareket sırasında oluşan boşluktan kaynaklı hafif bir sarsıntı hala oluyor.

Yapmak isteyenler için bir kaç fotoğraf çektim bir de YouTube da güzel bir video vardı ona göre söktüm

IMG_2607.JPGIMG_2608.JPGIMG_2609.JPG

Geri