Aracın motorundan gelen sesler hk.

frkn

0
Aracınız
İlginçtir o sesin kaynağıda hava filtresi kutusu ve hortumu gibi duruyor.Emiş kaybediyor sanki araç . Kutuya gelen bağlantı noktaları yerinden çok kolay çıkıyor .Şimdilik bağlantı noktalarına kelepçe taktım bir nebze düzeldi gibi. Bu arada arkadaşlar yukarıda ki videodaki gibi ses başlarsa gergiden önce kayışı değiştirin.Ben gergiyi, kayışı bulamağımdan önce değiştirdim. Ses kısa süre sonra tekrar etti. Kayış 50 gergi 250 lira ortalama. Kayış ölçülerini başka bir konu açarak paylaşmıştım .

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba.

En sonunda sorunu çözdüm. Yeni araba almış kadar sevdindim :)

Dün Honda servisinden orjinal hava filtresi aldım. Amacım özel serviste bakımda taktırdığım wunder marka yan sanayi hava filtresi ile karşılaştırmaktı. En kötü 70₺ veririm yedekte orjinal filtrem olur dedim.

Filtreyi değiştirmek için hava filtresi kutusunu açtım. Yan Sanayi filtre çok rahat girip çıkıyor. Orjinal filtreyi takarken milim milim yerleştirmek gerekiyor. Ayrıca orjinal filtreyi takınca hava filtresi kapağı sımsıkı kapanıyor.

Bunu haricinde orjinal filtre ince şeffaf bir yağ tabakası ile kaplı gibi. Sanırım daha iyi filtreleme yapsın diye böyle bir uygulama yapmışlar.

Sonra test sürüşüne çıktım. Arabayı baya sıkıştırdım ama bana mısın demeti. Hiç ses kalmamış. Ayrıca arabanın LPGde tekleyerek çalışması da kesildi.

Bundan sonra asla ya sanayi hava filtresi almam.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4238]cakinci[/MENTION] Hadi geçmiş olsun,
[MENTION=3900]xanthus[/MENTION] senin problemin nedeni de aynı olmasın hava filitresi orjinal mi?

Aracınız
[MENTION=4238]cakinci[/MENTION] Hadi geçmiş olsun,
[MENTION=3900]xanthus[/MENTION] senin problemin nedeni de aynı olmasın hava filitresi orjinal mi?

hocam kendim değiştirdim ben filtreyi ; wünder taktım :/ çıkarttığım filtrenin markası neydi bilmiyorum.

aok

0
Aracınız
şimdi wunder markayı tavsiye ediyor musunuz etmiyor musunuz? konu az karışmış gibi kardeşler:)

benim araç da son bakımından sonra ilk 10 dk gürültülü çalışıyor. sonra düzeliyor. nerdeyse 10.000 km böyle sürdüm. kış ayıdır diye fazla dert etmedim. yeni bakım için direk honda cem'e götürmeyi düşünüyorum.
motor yağı (150 tl ) ve şanzıman yağı (70*3) için fiyat aldım. yaklaşık 100 lira da işçilik tutar dediler. Filtreleri kendim alırım diyordum ama buradaki yorumlardan sonra ona da pek karışmasam iyi olur gibime geliyor. Ne dersiniz, memnun olan varsa en azından filtreler için bi marka -
link gönderen olursa sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben wunder marka filtreden bahsettiğim ses sorununu yaşadım. Orjinal filtre ile çözdüm problemi.

Fakat şöyle de bir durum var. Bir arkadaşımda 2012 manuel fb7 var (benimki 2012 otomatik fb7) O da bakımda wunder marka hava filtresi taktı. Onda herhangi bir ses problemi olmadı. Hatta ilginçtir ki bendeki filtreyi söküp onun aracına taktık. Ses problemi olmadı. Ondaki filtreyi söküp benim araca taktığımızda yine ses yapmaya başladı.

Ya otomatiğin ve manuelin hava filtresi kutularında fark var ya da benim araçta bir farklılık var. Ben de anlayamadım açıkçası.

Senin problemin de deneme yanılma ile çözülecek sanırım.

aok

0
Aracınız
http://urun.n11.com/filtre-setleri/...cid=990008_prudsys_productdetail_bysameseller

Teşekkür ederim, bu üstteki yorumdan sonra şunu buldum. Fiyatı baya baya güzel. Deneyeceğim. Yağları da kendim alıp honda Cem'e giderim artık. Kabul ederlerse yapar ustaları. Çünkü eneos yağ internette 110 lira, honda servis ise 150 lira fiyat verdi. Bu arada, Kagıthane taraflarında hondadan anlayan iyi diyebileceğiniz usta varsa tavsiye usulu onla tanışmış olayım kardeşler.

Geri