Aracın stop etmesi.

Aracınız
Merhaba 2016 fc5 aracim var 80 bin km elegance eco. Normal hizda giderken sorun yok da özellikle geri doğru park ederken devir düştüğünde 3 oldu stop ediyor. Sebebi ne olabilir

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Subap ayarınızı yaptırın sorun ortadan kalkacaktır muhtemelen. Subap ayarı bozulduğunda bende de benzer durum oluyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2 yil once 40 bin kmde

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eğer sorunu benzinde ve LPGde benzer şekilde yaşıyorsanız öncelikle subap ayarını yaptırın, eğer düzelme olmazsa gaz kelebeğini temizlettirip LPG ayarlarını kontrol ettirin.
Sonrasında buji, bobin ve ateşleme elemanlarını kontrol ettirin.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Aynı problemi ben de bir kaç defa yaşadım. Ancak aracım henüz 5000 km de. 2000 km deyken de yaşamıştım 3 bin deyken de. Epeydir yaşamıyorum. Ama her an yapacak diye endişeliyim.

akif

0
Aracınız
Aynı problemi ben de bir kaç defa yaşadım. Ancak aracım henüz 5000 km de. 2000 km deyken de yaşamıştım 3 bin deyken de. Epeydir yaşamıyorum. Ama her an yapacak diye endişeliyim.
Bizde iki tane makyajlı fc5 var ikisini de sıfır km aldık bende hiç olmadı ama kardeşim de ilk 5-6 bin km'ye kadar ara ara stop etme oldu park ederken ileri geri manevralarında nedendir bilmiyorum. Kendi kendine düzeldi daha sonra ve şimdi 13 bin km'ye geldi araçlarımız sıkıntı yok hocam. 10 bin bakımında söyledik baktılar herhangibir arıza da çıkmamıştı.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Bizde iki tane makyajlı fc5 var ikisini de sıfır km aldık bende hiç olmadı ama kardeşim de ilk 5-6 bin km'ye kadar ara ara stop etme oldu park ederken ileri geri manevralarında nedendir bilmiyorum. Kendi kendine düzeldi daha sonra ve şimdi 13 bin km'ye geldi araçlarımız sıkıntı yok hocam. 10 bin bakımında söyledik baktılar herhangibir arıza da çıkmamıştı.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dediğim gibi bende de 1000-2000 km dir yapmadı. İnşallah yapmaz. Devir dalgalanma problemim vardı ve hala devam ediyor maalesef. Aracımı bir gün serviste bıraktım yine de sorun görünmüyor diyerek iade ettiler aracı.

Geri