aracini yetkili servisten vazgecip garanti disi birakmak

tugi

0
Aracınız
[MENTION=1476]tugi[/MENTION] bakımı kime yaptırıyorsun

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
abi Kırşehirde bir usta var ona yaptırıyorum. Ama en son yağ değişimini yaptırdım.. Filtreler duruyor Ankara da özel bir serviste yaptırayım diyorum, şanzıman yağınıda orda değiştirmek için..

Aracınız
Benımde Aracımda 18 jant ve spor yay var 2 gun oncede dısarıda zavolı lpg taktırdım yanı 2015 aracım suan ıtıbarıyle garantıden cıktı zaaten 10,000 bakımını da servıste yaptırmıyacaktım. Bırde gunumuz servıslerınde kullanıcı hatası dıye bırsey ogrenmısler sızın aracınızda olan problemı bu lafı kullanarak cok rahat sızın uzerınıze atabılıyorlar atamazlarsa da o parca garantı kapsamında degıl dıyebılıyorlar malesef bu yuzden garantı fılan bos ıs

Benımde Aracımda 18 jant ve spor yay var 2 gun oncede dısarıda zavolı lpg taktırdım yanı 2015 aracım suan ıtıbarıyle garantıden cıktı zaaten 10,000 bakımını da servıste yaptırmıyacaktım. Bırde gunumuz servıslerınde kullanıcı hatası dıye bırsey ogrenmısler sızın aracınızda olan problemı bu lafı kullanarak cok rahat sızın uzerınıze atabılıyorlar atamazlarsa da o parca garantı kapsamında degıl dıyebılıyorlar malesef bu yuzden garantı fılan bos ıs
++++1

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
bugün çamkıran izmir hondadan aradılar servis için neden artık gelmiyosunuz dediler,gerekeni söledim dışarıda yarı yarıya tüp taktırdığımı servis ücretlerininde gereksiz yüksek olduğunu oyüzden garanti olayını artık umursamayıp devre dışı bıraktığımı direk söledim,umarım gerekli yerlere iletirsiniz dedim...

Aracınız
bugün çamkıran izmir hondadan aradılar servis için neden artık gelmiyosunuz dediler,gerekeni söledim dışarıda yarı yarıya tüp taktırdığımı servis ücretlerininde gereksiz yüksek olduğunu oyüzden garanti olayını artık umursamayıp devre dışı bıraktığımı direk söledim,umarım gerekli yerlere iletirsiniz dedim...
Hemen iletirler, hemen....

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Aslında garanti tamamen bir pazarlama taktiği arkadaşlar. Japon araçları genellikle mekanik sorunlarının az olmasıyla ünlüler. Bu yüzden Motor şanzıman hariç bütün yaşanan sorunlar da kullanıcı hatası demeleri genel politikaları ilk 1 2 bakımı serviste sonrasını da dışarda yaptırmak en mantıklısı bence

Aracınız
Valla resmi servis e giriyorum ama gecen ay bana uzak kaldığı için zaman problemi sebebi ile 40000 bakına bosch car a girmek zorunda kaldım 3de 1 fiyatına ama vicdanım hiç rahat değil , ticaret kanunu gereği bazı detaylar var tam bilmiyorum ama yağ değişimi felan faturalıysa grantiden düşmüyor diye biliyorum .

Aracınız
Aslında servis olarak çamkıran izmir in üstüne tanımam, ama bazı konularda haklıyız , haklısın . Gerçi servislerinde yapacak birşeyi yok 20000 e maliyeti olan aracı vergileri sayesinde 80 000 e satıyorlar kar marjları cok düşük servisden kazanıyolar , o kadar çalışan var maliyetler vs ama örneğin yağ değişimi yapılan aracın yağ atım bedeli nedir arkadaş :) zaten eski yağı toplayıp satmıyorlar mı acaba sağlı sollu geliyolar üstüme buna rağmen seviyorum kendilerini :)
Bence iletiyorlar çünkü honda türkiye çok fazla araçların anketlerine değer veriyor servislerde özellikle takip ediyor bu konuları .
Bence sende hında tr ye yaz belki ilerde yenisini alırız bi dahaki sefere düşürmezler .
Bazı lpg markaları dışardan takıldığında 50000 km yi geçmediyse 3 yıl sigorta gibi bişi yapıyolar ve herhangi bir sorunda karşılıyolar diye biliyorum .

dnzkrt

0
Benim araç 2012 aldığımda 3 yasına yeni girmişti servisi lpg montajı için aradığımda lpg takarsanız garantiniz 3 yıla düşer dedi yanı biter dedi bende lpg yi de dışarıda bağlattım bakımları da malzemeleri alıp ustama yaptırıyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar 6 yıl garanti hikaye. 3. Yıldan sonra motor, aktarma gibi belli parçalar garanti kapsamında kalıyor. Diğer aksamların garanti dışı kalıyor. Motorun değişen parçaları, ateşleme sarf, şanzımanda problem yaşayan duymadım. Geriye bir şey kalmıyor özetle 3. yıldan sonra.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri