• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Civic FC5 Araçta Vınlama Sesi

Aracınız
Aracım 2108 Eco Elegance modeli. 60-70 km hızdan sonra bir vınlama sesi geliyor. Geçenlerde rot ayarı bozulmasından dolayı sol arka tekerde düzleşme olmuş. Buna bağlı olabilir mi? bu şekilde sıkıntı yaşayan var mı? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

UK61

Super Moderator
Yönetici
Kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız.
Cvt den kaynaklı olmasın o ses? Hız yükseldikçe artıyor mu?

Aracınız
Kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız.
Cvt den kaynaklı olmasın o ses? Hız yükseldikçe artıyor mu?
Evet hız yükseldikçe artıyor. Aracın sol tarafında oturunca daha yüksek duyuluyor. Bahsettiğim düzleşen teker de o tarafta. Ben ona bağlıyordum ama Cvt olabilir mi diyorsunuz?

UK61

Super Moderator
Yönetici
Cvt artmıyor belli bir aralıkta yada çok ısınırsa vii leme sesi çıkarıyordu o açıdan sordum siz lastiği bir kontrol ettirin bence. Benim aracımda sağ arka teker porya ses yapıyordu garantiden değiştirdim uğultu oluyordu.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracım 2108 Eco Elegance modeli. 60-70 km hızdan sonra bir vınlama sesi geliyor. Geçenlerde rot ayarı bozulmasından dolayı sol arka tekerde düzleşme olmuş. Buna bağlı olabilir mi? bu şekilde sıkıntı yaşayan var mı? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
bir çözüm bulabildiniz mi?