Araçtaki koku LPG olabilir mi

Ad Soyad
Esrdmr
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba aracın içinde sinek ilacına benzer bir koku oluştu, marşa bastığımda birkaç saniye sonra arkadan çıt diye bir ses geliyor log tankında bir sızıntı olabilir mi araç uyarı verir mi sizce ne olabilir

Aracınız
Arkadaşlar merhaba aracın içinde sinek ilacına benzer bir koku oluştu, marşa bastığımda birkaç saniye sonra arkadan çıt diye bir ses geliyor log tankında bir sızıntı olabilir mi araç uyarı verir mi sizce ne olabilir
Gaz sistemi aşırı basınçlı olduğu için öyle bir durumda zaten belli olur, hatta sistem fazladan akış olduğu için kendini kapatabilir.

Bence dolum ağzına odaklanın. Bilyası zamanla tutukluk yapıyor ve depoya kadar olan kısa borudaki gazı sızdırıyor olabilir.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Esrdmr
Aracınız
Civic FC5 2020
Gaz sistemi aşırı basınçlı olduğu için öyle bir durumda zaten belli olur, hatta sistem fazladan akış olduğu için kendini kapatabilir.

Bence dolum ağzına odaklanın. Bilyası zamanla tutukluk yapıyor ve depoya kadar olan kısa borudaki gazı sızdırıyor olabilir.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tamam hocam öyle yapayım teşekkür ederim

Aracınız
Civic FB7 2012
Şu an bu konuyu açmak için girmiştim foruma. 5 yıldır fb7 kullanıyorum. 3 buçuk yıl 2012 premium kullandım ve hic bir zaman o kokuyu almadım ama 1 buçuk senedir eco elegance kullanıyorum ve yaz aylarında gelmemekle birlikte havalar serinlemeye başladıktan sonra, yağmur yağdıktan sonra arabayı çalıştırdığımda klima kapali da olsa aşırı derecede LPG kokusuna benzer bir koku basıyor içeri.

Düzenli şekilde bakımları yapan usta iki üç kere tüm klima ve LPG sistemine baktı, sızıntı ölçtü ama sorun yok, arabanın içinde fare ölüsü veya başka bir şey var diyor, başka bir açıklama bulamıyor. Ama bu fare ölüsü geçen yaz ve bu yaz arabadan çıkıp, sonbahar gelince tekrar geri gelmeyeceğine göre başka bir problem var.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Şu an bu konuyu açmak için girmiştim foruma. 5 yıldır fb7 kullanıyorum. 3 buçuk yıl 2012 premium kullandım ve hic bir zaman o kokuyu almadım ama 1 buçuk senedir eco elegance kullanıyorum ve yaz aylarında gelmemekle birlikte havalar serinlemeye başladıktan sonra, yağmur yağdıktan sonra arabayı çalıştırdığımda klima kapali da olsa aşırı derecede LPG kokusuna benzer bir koku basıyor içeri.

Düzenli şekilde bakımları yapan usta iki üç kere tüm klima ve LPG sistemine baktı, sızıntı ölçtü ama sorun yok, arabanın içinde fare ölüsü veya başka bir şey var diyor, başka bir açıklama bulamıyor. Ama bu fare ölüsü geçen yaz ve bu yaz arabadan çıkıp, sonbahar gelince tekrar geri gelmeyeceğine göre başka bir problem var.
LPG kaçak testi yapılmış ve sorun çıkmadığına göre.Bence görmediğiniz bir yerde ıslaklık var ve koku yapıyor...Eğer LPG de kaçak olsa sürekli olur diye düşünüyorum

Benim koku ile başıma gelen 2 olay var yazayım...
1.....
Bende Polen filtresi koku yapıyor...çok yağmur yağdığında, yada malum araç gece dışarda soğuk hava da kalıyor ve sanırım polen filtresi nemden dolayı hafif ıslak oluyor,,,,..daha önce benimde başıma geldi özellikle Kışın oluyor değişik bi koku sarıyor arabayı araç içi ısınınca yani polen filtresi o nemi atınca,yani kuruyunca...o koku geçiyor...Ben böyle düşünüyorum..

2....
Devam ediyorum...Benim önceki aracım 2013 model Eco elegance Fb7 idi...aracı yazın aldım yazın hiç bir sorun yoktu...Sonra kış geldi ve bagajdan ağır bir koku gelmeye başladı...bagajda ıslaklık vardı.yağmurda ve aracı yıkayınca bagaj da ıslanıyordu....ayrıca lpg tankının etrafında bildiğiniz kuru nohut vardı en az yarım kilo çıkardım tüp tankın çevresinden.Bagaj ıslanınca tüp tankın oraya kadar su ulaşmış ve nohutlar ıslanınca iğrenç bir koku yapıyordu..sanırım benden önceki dökmüş oraya nasıl girmiş anlam veremedim....

Neyse ıslanan nohutları temizledim....bagajın su alan kısmını buldum...bagaj kurudu...ve sorun çözüldü....O pis koku kaybolmuştu..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
ben eski honda aracımda yaşamıştım bu durumu, lpg filtresini değiştirdim. ne olur ne olmaz diye polen filtresini değiştirdim. birde lpg enjektör temizletmiştim o zaman öyle düzelmişti. hangisi sayesinde düzeldi hiç bilmiyorum. eski honda'mı satarken alan korkmasın diye de anlatmıştım.

Geri