Araçtan gelen ses...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar fb7 aracımda yokuş çıkarken araba boğulur gibi olduğunda torpidonun sol tarafından tıkırtı sesi geliyor
Başına gelen var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

frkn

0
Aracınız
Arkadaşlar zırıltı düşük devirde özellikle yokuş çıkarken geliyorsa v kayış gergisi veya v kayışın ya kendisidir . Öncelikle kayışı değiştirin dişleri büyüdüğü için zırıltı yaptırıyor.Ölçüleri ise başka bir konu açarak vermiştim be continental marka tavsiye etmiştim serviste 180 TL dışarda conti 50 TL motordan geliyorsa kesin sorun budur

Aracınız
Arkadaşlar zırıltı düşük devirde özellikle yokuş çıkarken geliyorsa v kayış gergisi veya v kayışın ya kendisidir . Öncelikle kayışı değiştirin dişleri büyüdüğü için zırıltı yaptırıyor.Ölçüleri ise başka bir konu açarak vermiştim be continental marka tavsiye etmiştim serviste 180 TL dışarda conti 50 TL motordan geliyorsa kesin sorun budur

aynen öyşe , düşük devirde yokuşta falan dizel gibi ses duymaya başladım.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

Benim bu ses direksiyon tarafından geliyor hocam. Ben direksiyon kurusundan şüpheleniyorum ama bilemedim işte

Aracınız
bende de sol önden gelen ses var. çözemiyorum. tak tak gidiyor. sanki bir parça boşta gibi. kablo vs gibi birşey de olabilir. var mı başına gelen

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar pazar günü Erzurum da ustamın yanına gittim ve araçtaki sesi söyledim. Araç boğulunca zırrrrrr diye ses geliyordu. Usta arabadaki sesi duyar duymaz ''tamam dükkanın önüne çek arabayı toprağım'' dedi.
Hava filtresinin orada plastik olan yerde sekmanların olmadığını gösterdi ve 2 adet plastik sekman taktı problemim çözüldü çok şükür

Aracınız
orda parçayı tutan sekmanlar yok doğru , ben de şüphelendim ama ihtimal vermedim ses yapacağına :) yarın ben de sabitleyeyim onu

Geri