Araçtan gelen trim sesi

Daha aracımı aldıktan 2 hafta sonra farkettim.suan 4.ay bitti.ilk önce çok ince geliyordu.servisteki ustalarla duyuramadım nedense.sofor koltuğu emniyet kemer makarasinin oldugu yerden bariz ses geliyor.hatta artık torpido kapagida ses yapıyor.arabam 7500 km de.servistekiler çok takıntılı olduğumu hissettirmeye çalışıyorlar.ilce de oturuyorum ve burada tüm yollar ya kilit taşı ya da mıcır üzerine atılmış zift ile yapılmış asfalt(tırtıklı dediğimiz cinsten)..fakat servis merkez de orada bu sesi net olarak duyabilecek yol bulamadik?

SM-A710F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Daha aracımı aldıktan 2 hafta sonra farkettim.suan 4.ay bitti.ilk önce çok ince geliyordu.servisteki ustalarla duyuramadım nedense.sofor koltuğu emniyet kemer makarasinin oldugu yerden bariz ses geliyor.hatta artık torpido kapagida ses yapıyor.arabam 7500 km de.servistekiler çok takıntılı olduğumu hissettirmeye çalışıyorlar.ilce de oturuyorum ve burada tüm yollar ya kilit taşı ya da mıcır üzerine atılmış zift ile yapılmış asfalt(tırtıklı dediğimiz cinsten)..fakat servis merkez de orada bu sesi net olarak duyabilecek yol bulamadik😀

Emniyet kemerinden gelen ses linkteki gibi mi?

https://www.civictr.com/showthread.php/2636-Sol-emniyet-kemeri-ses-yapan-yer

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Linkteki video da üstteki plastik akşam sokuldugunden ses daha fazla ve net fakat bendeki ses daha ince.ama direk kulağımın yanında sürekli duyuyorum.. video eklicem aslında ama format uygun değil diyor.telden giriyorum foruma.

Aracınız
Benimde arabam dokuz bin km ye yaklaşırken dikkatimi çeken bazı trim sesleri mevcut. öncelikle en dikkat çekeni sol ön aynının arkasındaki hoparlörden geliyor. bozuk yolda giderken elimle hoparlöre bastırdığımda kesiliyor bıraktığımda geri geliyor. aynı şekilde sağ taraflardanda bir ses geliyor fakat henüz analiz etme fırsatım olmadı. muhtemelen gene aynı şekilde sağ taraftaki hoparlörden yada torpido kapağından geliyor olabilir. Emniyet kemerinden henüz bi ses gelmediği kulağıma.

Mucurlu yollarda benim araçtan da geliyor ama bir türlü tespit edemedim.
Ayrıca yüksek hızlarda altta bir parça rüzgarın etkisiyle bir yerlere çarpıyormuşcasına ses geliyor baktım ama sallanan bişey bulamadım.

Mucurlu yollarda benim araçtan da geliyor ama bir türlü tespit edemedim.
Ayrıca yüksek hızlarda altta bir parça rüzgarın etkisiyle bir yerlere çarpıyormuşcasına ses geliyor baktım ama sallanan bişey bulamadım.

Test aracinda gordugum ve forumda bir kac kisininde soyledigi gibi kaput yuksek suratte cok hareket ediyor. Arac alti sandiginiz ses bundan kaynakli olabilir.

Geri