Civic ES7 Arka Çamurlukta Paslanma

Aracınız
Civic ES7 2003
Selamlar aracım 2003 civic beyaz renk. Aracımın arka camurlugun üzerinde henüz yeni Paslanma başlamış. Boyaci ya götürdüm önce macun sürdü üzerini rötuş yaptı pas yeniden puskurdu. Sonra tekrar götürdüm bu kez gri macun sürdü daha sonra yine puskurdu.
Boyaci nin bana dediği o paslanan kısmını kestirip yeniden oraya parça eklemeden düzelmez kanser olmuş dedi. Bu konuda tecrubeleriniz nedir. Tek çaresi ek parça mi yaptırmak.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu eski hali hocam yeni halini yarın resim çekip atayım. Tamamen batırdı adam. Bir parmak macun bastı kurumadan üzerine boya sürdü. Bu hali daha iyiydi sanki :)
O yüzey komple pastan arındırılıp taşla zımpara ile sonra macunlanıp boyanması lazım bana kanser olmus gıbı gelmedi iyi ce zımpara lanması gerekiyor oranın

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Macun iyice kurutulur. (24 saat) astar atılır en az 3 gün oda kurutulur sonra boya. Araba yıkanırken de 6 ay fazla su tutulmaz o bölgeye. İki tamponumu ufak cizikler için boyatmak için özellikle yavas ve nasıl yapması gerektiğini anlattım ve 5 gün bekledim boya 1 günlüktü aldıgımda. Lokal istemedim beyaz renk oldugu halde. Size tavsiyem macun attırmayın macunun bir amacı var oda pürüzsüz hale getirmek yüzeyi. Tabi ki plastik astar ile.

Otomotiv sektör calısanıyım, o bölgeli tamamen temizletip ve zımpara yapıp beyaz sirke ile temizleyip ardından sıcak su ile yıkayın ve durulayın yoksa reaksiyona girip pas yapar tekrar. Ardından ‘Sac astarı’ atın yesil renk olur onlar bekleme sürelerini ciddiye almazsanız delik delik olur yüzey ve boyacıya verin boyasın. Bu işlemlerle kimse uğrasmaz sac kaynatmak bir usta için en hızlı ve basit yöntemdir fakat bu bölgede ona gerek yok arabalar içten cürümeye baslar en son dısa vurur.

Baska yerlerinde cürük var mı kontrol edin sonucta 17 yasında eski bir araba.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri