Arka Far Buğulanması

Himmm

0
Herkese hayırlı günler. 6 ay önce sıfır fc5 aldım. Arabayı çok sık kullanmıyorum. Genelde kapalı garajda duruyor. Fakat geçenlerde yıkarken arka sol farın orta kısmının buğulandığını fark ettim. Etrafında su alan başka yer yoktu fakat tam orta cam kısmı buğulanmıştı. Nedeninin ısı farkından olabileceğini düşünüyorum. Böyle bir sorun yaşayan var mı veya çözün önerisi. Birkaç kere daha deneyip servise götürmeyi düşünüyorum.

Isı farkından dolayı veya yıkama sonrası yada yağışlı havalardan sonra nadiren FC5 ve FK7 nin farları içten hafif buğu yapıyor, sıcaklık normale döndüğü zaman eğer buğulanma düzelmezse servise gidip garantiden değiştirmelerini isteyebilirsiniz.

Kullanma kılavuzunda bununla ilgili bir bilgi olması lazım benim de başıma geldi ve oradan okudum diye hatırlıyorum

Kullanma kılavuzunda var evet ama tabi geçmesi lazım sürekli oluyorsa farda sorun var anlamına gelir.

Evet kitapçıktaki o bölümü buldum. Tam benim dediğim gibi tanımlıyor sorunu ve arıza olmadığını belirtmiş. Tekrar deneyeceğim. Teşekkürler

Mesala benim park lambaları su alıyor geçmiyor hep bir damlacık var içinde :)

Bendeki nem şeklinde oldu. Sulanma ve göllenme olmadı. Ve kısa sürede geçti yıkama sırasında oldu kurularken gitmişti. Şu an takip edeceğim. Kılavuzdaki tanımla aynı o yüzden sorun gibi gözükmüyor. Göllenme olursa servise götürüp baktırmayı düşünüyorum. Teşekkürler

Tam da bu konu ile ilgili mesaj yazayım derken önce arama yaptım ilk mesajı okuduğumda acaba ben mi yazdım diye düşündüm.
Bugün benim de başıma gelen olay, araç 2020 temmuz da trafiğe çıktı, km4200, buğulama sonrası hemen yol üstündeki Honda servise gittim, garantiye yazalım dediler, Büyük ihtimal değişim gelir dediler, ama broşurde normal olduğunu söylüyor arkadaşlar. Öncelikle bu bir problem oluşturur mu? İkinci sorum değişim gelirse değiştirmek farklı sıkıntılara neden olur mu?
Sol daha belirgindi

Ekli dosyalar

• IMG_20210320_123044.jpg
    IMG_20210320_123044.jpg
    205.6 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20210320_123044_1.jpg
    IMG_20210320_123044_1.jpg
    214.5 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20210320_123036.jpg
    IMG_20210320_123036.jpg
    180.6 KB · Görüntüleme: 43
Hocam fotonuzdaki gibi aynı buğulanma oluştu bende de tam orta kısımda. Ama çok hızlı şekilde gitti. Servisten gelen cevabı paylaşırsanız sevinirim. Kullanma kılavuzu okuduktan sonra çok ciddiye almadım açıkcası şu an çok aktif kullanmadığımdan tekrar test edemedim fakat çoğalırsa ben de servise götürmeyi düşünüyorum

Tam da bu konu ile ilgili mesaj yazayım derken önce arama yaptım ilk mesajı okuduğumda acaba ben mi yazdım diye düşündüm.
Bugün benim de başıma gelen olay, araç 2020 temmuz da trafiğe çıktı, km4200, buğulama sonrası hemen yol üstündeki Honda servise gittim, garantiye yazalım dediler, Büyük ihtimal değişim gelir dediler, ama broşurde normal olduğunu söylüyor arkadaşlar. Öncelikle bu bir problem oluşturur mu? İkinci sorum değişim gelirse değiştirmek farklı sıkıntılara neden olur mu?
Sol daha belirgindi
Ama çok saçma geliyor az bile buğulanma olması. Çünkü yağmurda uzun yolda buğulanması çok normal değil kazaya bile sebebiyet verebilir. Buğulu camda aydınlatma zayıflar. Normal değil sanki

Geri