Arka Kamber dengesizliği sorunu 2007 civic

merhaba,

2007 model honda civic dream kullanmaktayım.

Rot-Balans ayarı yaptırıken arka kamber değerleri sol:0,5, sağ:3,0 gibi bir değer çıktı

usta bunlarda ayar olmadığını söyledi.

çektirme ile düzeldiğini söylüyorlar ama sonradan bilya bozuluyormuş sanırım.

tecrübe eden varsa bana yardımıcı olabilir mi

teşekkürler

Aracınız
FD6 yı hatırlamıyorum ama FB7 lerde arka tekerleklerde de ayar var.

Muhtemelen FD6 da da vardır. Başka bir rot-balanscıya gösterin.

Wordls

0
İyi rotcu arabadaki orjinal kamber ayarini bilir ona gore ayarlar. Fd5 larda ciddi bir kamber var. Ustten bakinca anlasiliyor.
Kamber yol tutusunda cok onemli. Fazla kamber ise lastigi icten bitirir hic anlasilmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

FD6 larda arkada sadece toe için ayar var.

kamber kolundan ayar yok,
kamber.jpg

siyah olan orijinali, diğerleri ayarlı olanı ama türkiyede yok varsada çok pahalı diyorlar,

acaba kamber kolunun başına eksantrikli vida atsam olayı çözer mi?

eksantrikli vida örneği:
monroe kamber.jpg

sorun şu: ikiside aynı deercede olsa sorun yok ikis farklı olunca içim rahat etmiyor. sadece sağ tarafta var eğiklik.

http://honda.com.tr/satis-sonrasi/kullanim-kitapciklari

bu linkten orijinal kitapçığı indirin ve rot değerlerine bakın lütfen.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arka tekerlerde kamber ayarı yok maalesef.
Bu sorun genelde tekere gelen ufak darbeler sonucu üst salıncak kolunun eğrilmesi sonucu ortaya çıkıyor (üst salıncak bumerang tarzı yapısı ile eğilmeye müsait, biraz V şekli alıyor).
Genelde bu soruna sahip teker kısmı diğer taraf ile karşılaştırıldığında daha çökük gibi görüntü verir.
Üst salıncak kolundaki milimetrik bükülme hafif ısıtılarak düzleştirildiğin bu sorunun kolayca çözülmesini sağlayabiliyor. Eski FD6mda bu şekilde çözmüştüm :)

Fd6 mızda araka lastiklerde kamber vardı ve arka oldukça düşüktü sağlam bir rot balansçı bunu anladı sanayide ve düzeltti baya fark etti parmak girmezken girdi alt demirlerin küt küt vurup yere oturması gitti hatta lastiklerimiz yeniydi ve yemeye başlamıştı gerçekten işinin ehli ustalar gitmek çok önemli

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Arka tekerlerde kamber ayarı yok maalesef.
Bu sorun genelde tekere gelen ufak darbeler sonucu üst salıncak kolunun eğrilmesi sonucu ortaya çıkıyor (üst salıncak bumerang tarzı yapısı ile eğilmeye müsait, biraz V şekli alıyor).
Genelde bu soruna sahip teker kısmı diğer taraf ile karşılaştırıldığında daha çökük gibi görüntü verir.
Üst salıncak kolundaki milimetrik bükülme hafif ısıtılarak düzleştirildiğin bu sorunun kolayca çözülmesini sağlayabiliyor. Eski FD6mda bu şekilde çözmüştüm :)
Merhabalar.Aynı sorun bende var .Bu işlemi nerde yaptırdınız ?Kime yaptırmalıyım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar.Aynı sorun bende var .Bu işlemi nerde yaptırdınız ?Kime yaptırmalıyım
Ankara’da Şaşmaz sanayide tavsiye edilen bir şasicide yaptırdım ama ismini hatırlamıyorum, rot-balansçı yönlendirmişti. Şasiciler için zor bir işlem değil.

Geri