Arka Stop Su Alması

Tayhaf

0
Herkese iyi günler, sağlıklı günler.
Yaklaşık iki sene önce Bagaj kapağı değişti. Dün şiddetli yan olarak yağan bir yağmur yağdı. Yağmurdan sonra bagaj kapağını açtığımda, foto da gözüktüğü üzere Bagaj kapağındaki stopta bariz su girdi. Bagaj kapağı yetkili serviste değişti. Servisin işçilik hatası veya orijinal parça kullanmamasından dolayı olmuş olabilir mi. Değerli görüşleriniz benim için çok önemli. Teşekkür ederim. IMG_20200613_120153.jpegIMG_20200613_120334.jpeg

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eski FD6mda farın içerisine sinek bile girmişti ama sulu gördüğümü hiç hatırlamyorum.
Stop orjinalse normalde bu derece nemlilik olmaması lazım, değişim işleminin üzerinden uzun süre geçmediyse ilgili servise durumu bildirin, gerekirse su alabilecek noktaların izolasyonunu yapsınlar.

Tayhaf

0
Eski FD6mda farın içerisine sinek bile girmişti ama sulu gördüğümü hiç hatırlamyorum.
Stop orjinalse normalde bu derece nemlilik olmaması lazım, değişim işleminin üzerinden uzun süre geçmediyse ilgili servise durumu bildirin, gerekirse su alabilecek noktaların izolasyonunu yapsınlar.
Cevabınız için teşekkür ederim. Baya bir su girmiş. Farda herhangi bir catklakta yok. Bagaj kapağı değişeli 2 seneye yakın bir süre geçti. Olmazsa farı söküp kenarlarına slikon çekeceğiz

Aracınız
Civic FD6 2009
Herkese iyi günler, sağlıklı günler.
Yaklaşık iki sene önce Bagaj kapağı değişti. Dün şiddetli yan olarak yağan bir yağmur yağdı. Yağmurdan sonra bagaj kapağını açtığımda, foto da gözüktüğü üzere Bagaj kapağındaki stopta bariz su girdi. Bagaj kapağı yetkili serviste değişti. Servisin işçilik hatası veya orijinal parça kullanmamasından dolayı olmuş olabilir mi. Değerli görüşleriniz benim için çok önemli. Teşekkür ederim. Ekli dosyayı görüntüle 259872Ekli dosyayı görüntüle 259873

Merhabalar aynı sorun bende de vardı içindeki sünger conta malzeme zamanla kötü olduğu için su geçiriyor . Ben arka stobu söktüm alt kısmını bir metal çubuğu ısıtarak delmiş bulundum sıkıntım kalmadı, yağmur yağdığında damla damla akıp gidiyor . Sökmek isterseniz yıldız tornavida, 8 lokma anahtarına ihtiyacınız var . (Sol tarafta iki tane de vida var onları elimle döndürmüştüm )
İçinde bağlı iki tane soket var farı çıkartırken soketleri dikkatlice sökmeyi unutmayın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tayhaf

0
Merhabalar aynı sorun bende de vardı içindeki sünger conta malzeme zamanla kötü olduğu için su geçiriyor . Ben arka stobu söktüm alt kısmını bir metal çubuğu ısıtarak delmiş bulundum sıkıntım kalmadı, yağmur yağdığında damla damla akıp gidiyor . Sökmek isterseniz yıldız tornavida, 8 lokma anahtarına ihtiyacınız var . (Sol tarafta iki tane de vida var onları elimle döndürmüştüm )
İçinde bağlı iki tane soket var farı çıkartırken soketleri dikkatlice sökmeyi unutmayın

Ilginiz için teşekkür ederim

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Akşam bir Fener ile çatlak kontrolü yapın bir hocam. Özellikle civaraların aşırı sıkılması kılcal çatlağa yol açabiliyor. Ledler iyice kanala oturmadı, gevşek ise o da yapabilir.

Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı durum sağ sinyal için geçtiğimiz hafta başıma gelmişti. Takibim sonrası bagaj fitilinden süzülüp gelen su farın arkasındaki sinyal duyuna yönelmiş ve duydan içeri girmişti. Suyu biran önce tahliye etmeye bakın, farın içindeki yansıtıcı aynanın sırının kavlamasına neden oldu bende.

Sağ arka sinyal içerisinde damlacık görmem üzerine yağmurun içeri girdiğini düşündüm, yağmur dedim çünkü aracı yakın zamanda yıkamadım. Bagajın içerisini komple boşalttım, sunta zemini, stopların önüneki kumaş kaplı plastikleri ne varsa araladım suyu takip ettim. Bagaj kapağındaki fitilinden süzülüp gelmiş. Tüm fitili çıkardım, hem fitil kanallarını hemde bağlı olduğu sacı temizledim, balçık gibi çamurdu. Fitilde yırtık göremedim, ama yine de tedbiren alt üst yaptım, yani kendi etrafında yarım tur çevirip bagajın üstüne gelen fitili bagajın alt kapağına gelecek şekilde kaydırdım. Fitili saca geçirmeden önce sıkı geçmesi içinde ilk önce boşta boydan boya sıktım,geçecek ağızlar daha da daraltı. Daha önce kaçak tespiti için döktüğüm kadar yine su döktüm bu sefer sızıntı yoktu.

Geri