Arka tekere motor çarpması sonrası aracın arkasının savrulacak gibi olması

Aracınız
Civic ES7 2002
Anladigim motor carpmis ve lastik patlamis ve degismis simdi dengesizlik yapiyor dogru mu
Evet arka lastik patlattı jant yamulttu deldi ve böyle yamukluk değil ama arkayı atar gibi yapıyor rot balans yapıldı bir sorun dediler yaptıktan sonra

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Evet arka lastik patlattı jant yamulttu deldi ve böyle yamukluk değil ama arkayı atar gibi yapıyor rot balans yapıldı bir sorun dediler yaptıktan sonra

Bir forumda benzer konu buldum lastikler yeni olduğu için yola alışma durumu olduğu için diyorlar 500 km sonra eski haline döner diyorlar ne kadar doğru bilemiyorum

Aracınız
Civic ES7 2002
Evet arkadaşlar rot balans ayarı yapıldı fakat ben yazmayı unuttum 4 lastik rot ayarı yapıldı önlerde sorun vardı zaten arkalarda bir sıkıntı yokmuş ama genede yaptırdık hala aynısını yapıyor

Aracınız
Civic ES7 2002
ufak bozuk yollara girince arkayı böyle salıyor gibi yapıyor sanki kayıyor gibi anlamadım gitti eski lastiklerde böyle bir sorun yoktu acaba lastikler yeni diye mi yapıyor yola zamanla alışacak mı sizin görüşleriniz nelerdir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
ufak bozuk yollara girince arkayı böyle salıyor gibi yapıyor sanki kayıyor gibi anlamadım gitti eski lastiklerde böyle bir sorun yoktu acaba lastikler yeni diye mi yapıyor yola zamanla alışacak mı sizin görüşleriniz nelerdir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Konu başlığınızdan durum anlaşılmadığı için kullanıcılardan geri dönüş alamıyorsunuz bence, konu başlığınızı buna uygun değiştirdim.
Aracın arka kısmının alt takımında herşey tam olarak doğru açı da mı?
Bir tanıdığımında arka kısmına hafif temas etmişlerdi ve virajlarda aracın arkası biraz fazla yatıyor gibiydi, bayağı uğraştı ve en sonunda kendi aracının birebir aynı muadili araçla karşılaştırdığında arka viraj denge çubuğunun büküldüğünü farketmişti, viraj çubuğunu değiştirince durum düzelmişti.

EK: Başlığın daha farklı bir metin olmasını isterseniz bu konuda bana bildirin, gerekli değişimi yaparım.

Aracınız
Civic ES7 2002
Konu başlığınızdan durum anlaşılmadığı için kullanıcılardan geri dönüş alamıyorsunuz bence, konu başlığınızı buna uygun değiştirdim.
Aracın arka kısmının alt takımında herşey tam olarak doğru açı da mı?
Bir tanıdığımında arka kısmına hafif temas etmişlerdi ve virajlarda aracın arkası biraz fazla yatıyor gibiydi, bayağı uğraştı ve en sonunda kendi aracının birebir aynı muadili araçla karşılaştırdığında arka viraj denge çubuğunun büküldüğünü farketmişti, viraj çubuğunu değiştirince durum düzelmişti.

EK: Başlığın daha farklı bir metin olmasını isterseniz bu konuda bana bildirin, gerekli değişimi yaparım.
sağ arkadan motor vurdu fakat viraj denge çubukları değişti bir sorun yoktu onlarda ben tahminimce lastiklerden şüpheleniyorum lastikler sert gibi böyle sekiyor gibi yani ama genede denge çubuklarını gösteririm

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
sağ arkadan motor vurdu fakat viraj denge çubukları değişti bir sorun yoktu onlarda ben tahminimce lastiklerden şüpheleniyorum lastikler sert gibi böyle sekiyor gibi yani ama genede denge çubuklarını gösteririm
Eğer lastikçi tanıdığınız varsa 50-100 tl verip deneme amaçlı elindeki çıkma lastikleri taktırıp deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.
Ya da aynı özellikte tanıdık bir arkadaşınızın aracındaki jant-lastiği deneme amaçlı sizin araca da taktırmayı düşünebilirsiniz.

Geri