Arkadaslar acil..2014civic 46binde bugun araba cok sık hararet acti

Motoru yoracak ya da hararet yukseltecek bir surus olmadi.15km yol gittim ve boyle oldu.araci durdurup kaputu actim inanilmaz sicakti bekleyip motor suyu kapagini actim ve su kaynamisti resmen.fikri olan ya da boyle birasyle karsilsmis olan varsa acil cvp bekliyorum

Aracınız
Geçmiş olsun 15 km böyle birşey olmaz yer neresi fan çalışıyorsa sorun yok termosdat arızaya düşmüş olabilir servise baktırmanızda yarar var 15 km rampa mı cıktın çokmu sıcak dışarsı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

neasy

0
Aracınız
Sabah motor sogukken kontrol edin. Suyu tamamlayın. Soğuyunca bir daha kontrol edin. Eğer şu eksiltme varsa bir yerlerde kaçak olabilir. Yada musur arızalı olabilir. Bir an önce baktırin. Allah muhafaza conta yanığı olmasın. En az 1500 TL çıkıyor. Eski fd6mdan biliyorum.

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İstanbul bagcilardan esenler otogara gittim geldim aksamustu hava serindi.yani cok sicak olsada hararet yapmamasi lazim.araba evin onunde ama aklim onda sabah ilk is gidip gostermek olacak.su haznesinide asagiya koymuslar seviye belli olmuyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
İstanbul bagcilardan esenler otogara gittim geldim aksamustu hava serindi.yani cok sicak olsada hararet yapmamasi lazim.araba evin onunde ama aklim onda sabah ilk is gidip gostermek olacak.su haznesinide asagiya koymuslar seviye belli olmuyor.

Aracı gösterdiniz mi?

Gosterdim iki farkli yere birisi servis.su eksiltme olmadigini fan'in calismasinin cok normal oldugunu soylediler.haftaya 50bin bakimi icin randevu aldim daha detayla kontrol yapacaklr.honda da hararet problemi hic denecek kadar az bir vaka imis bu arada

neasy

0
Aracınız
Eski fd6mda başıma geldi. 30bin kmde almıştım ilk aldığımda klima açıkken hararet artıyordu birkaç usta üst kapak contası yanmış dedi. Ellettirmedim. 95bin km'ye kadar kullandım. Ara ara şu eksltiyordu sadece. Taki Karadeniz gezisinde uzungole çıkarken patlak verdi. Su ekleye ekleye tatili tamamlayıp döndüm. Bostancı ikiler Honda ya götürdüm. Normal ustaların baktığı gibi radyatör kapağını açıp marsa basma, yağı kontrol gibi işlemleri yaptı. Dedi ki şimdilik conta yanık görünmüyor. Son birde bizim yönteme bakalım. Bujiyi söktu. Buji gibi grisi olan bir aparat yapmislar buji yerine taktı. Hava bastı o hortumdan. Radyatörden su seviyesi yükselirse kaçak vardır yükselmezse bir şey yoktur abi dedi. Tam derken su yükselmeye başladı. Soktuk kapağı. Bir baktikki doğrulmasi bile çok zor. Geçen yaz 1500e hallolmustu.
Bunlar conta yanigini çok geç belli ediyor abi digerleri gibi değil dedi.

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri