Aşk mı,pişmanlık mı?

Aracınız
Civic FC5 2018
Kasım 2018'de elegance lpgli aracı aldım.Dört yüzüncü kmde geri viteste araba stop etmeye,sabah ilk marşta çalışmamaya başladı.Servise götürdüm,lpg valfi değişti.Sonraki günler sabah ilk çalıştırmada basmama sorunu devam etti. Tekrar götürdüm,araştırma inceleme vs. Sorun yok dediler. 2400 km'lerdeyim. Bazı soğuk sabahlarda ilk marşta ya zor çalışıyor ya da ikincisinde çalışıyor.Arabadan soğudum. 2006 civicimi sattığıma pişmanım.
Araç otomatik. Lpg yi de önerdikleri yerlerden alıyorum. Arabadan soğuduğumdan olmalı, direksiyon hassasiyeti hariç yeni bir araç kullanıyormuşum gibi gelmiyor.Bilgili ve tecrübeli arkadaşlar var. Sorun ne olabilir?Ne yapmalıyım?

Aracınız
Civic FC5 2018
Tanismadan derdimizi anlattik.Ozur dilerim Herkese merhabalar. CEM.ISTANBUL

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Ancem En güzeli başka bir servise gösterip yorum almanız.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle hoşgeldiniz :)(y)
Civic FC5te bu sorunu çok yaşayan kullanıcı oldu, enteresan şekilde frene basmadan aracı çalıştırarak bu sorunu kendince çözenler mevcut, isterseniz linkteki konuyu inceleyiniz,

Aracınız
Civic FC5 2018
Tesekkurler arkadaslar. Frene bassam da basmasam da hava sogukken marsa birincide basmiyor bazen. Lpg konusunda tereddutlerim vardi. Keske imkan olsa dizel otomatik alsaydim.Kredi bitince degistirmeyi dusunuyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tesekkurler arkadaslar. Frene bassam da basmasam da hava sogukken marsa birincide basmiyor bazen. Lpg konusunda tereddutlerim vardi. Keske imkan olsa dizel otomatik alsaydim.Kredi bitince degistirmeyi dusunuyorum
Kullandığınız benzini nerden alıyorsunuz? Aygaz kullanıyormusunuz?
Benimde eskiden opetten benzin ve LPGyi Aygaz aldığımda ara ara karşılaşıyordum.
Benzin ve LPGyi Shell ve BP harici almadıktan sonra şimdilik tekrarlamadı diyebilirim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Gecen gun bir grup genc arabayi park ettikten sonra yanima gelerek "Hayirli olsun abi 9 ileri otomatik degil mi?"dedi. Yok degil fabrikasyon lpgli dedim:)Bir sey demeden donup gittiler.:))

Aracınız
Civic FC5 2018
Ilk gittigimde servis uyardi opetten almayin diye. Zaten iki defa ancak almistim.sonrasinda Shell veya bpden almaya basladim. soguk sabahlarda bazen ya uzun tutunca calisiyor ya da ikincisinde.

Geri