ATEŞLEME BOBONİ

MERHABA ARKADAŞLAR
SİZLERDEN BOBİN HAKKINDA BİLGİLERİNİZİ İSTİYORUM. 2010 FD 6 MIN , MOTOR DA TİTREME OLUYOR GAZA ALDIĞIMDA BAYA BAYA HİSSETTİRİYOR. ARAÇ 126 000 BİNDE. BENZİNDEDE ARDA BİR OLUP GAZDA YOLDA GİDERKEN GAZ KESER GİBİ OLUP, MOTOR ARIZA IŞIĞI YANIP SÖNÜYOR. DAHA ÖNCE BAŞINA GELEN OLDUMU ACABA? BİRAZ ARAŞTIRDIM GETİRDİĞİM USTALAR TAM OLARAK ANLAYAMADI. SEFAKÖYDEKİ ÖMER USTA LPG Cİ GAZ ENJEKTÖRÜ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. AMA EMİN OLAMADIM. DENSO BAYAĞI PAHALI, MÜVADİL OLARAK ÖNEREBİLECEĞİNİZBİR MARKA VARMI . YADA ÇIKMA ORJINAL TAVSİŞYESİ ALDIM GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR . YARCIMCIOLURSANIZ SEVİNİRİM..HERKESE KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Yaşadığınız olaylar ateşleme sistemi ile ilgili bir durum olduğu anlaşılıyor. Ateşleme sistemi kötü ise bundan en fazla lpg sistemi etkilenir. Problemi çözebilmek adına lpg tank vanasını kapayıp sistemdeki gazı boşaltarak benzinde kullanmak teşhis için kolaylık sağlar.
Ardından buji uçlarına,
Bujilerin yan sanayi veya orjinal olması,
Bobinler kontrol,
Soketler kontrol,
Bobinlerin hepsi denso mu,
Sokete gelen akım kontrol,
- Araç çalışır iken bobinler tek tek kaldırılıp motor çalışma esnasında tepkilerine bakılır. Sağlam bobin çok tepki verir iken bozuk bobin pek tepki oluşturmaz.
- Arıza lambasında hangi silindir misfire veriyor bakılır. Arıza veren silindirin başka bobinler ile yer değiştirip arıza takibi yapılır.
- Bobinlerin takım halinde aynı marka olması önemlidir.
- İleri derece subap ayarı bozukluğuda ateşleme arızası verir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. İLLAKİ DENSO BOBİN MİOLMASI GEREKİYOR. ONUN AYARINDA MÜVADİL YOKMU BİLDİĞİNİZ ?
Buji için konuşacak olursam NGK'da olabilir. Denso ve NGK tercih edilmesinin sebebi uzun yıllardır bu markalarının kullanılması ve geri dönüşlerin olumlu olması. Fakat en önemlisi bu markaların piyasada hep sahteleri bulunmakta alırken çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. İLLAKİ DENSO BOBİN MİOLMASI GEREKİYOR. ONUN AYARINDA MÜVADİL YOKMU BİLDİĞİNİZ ?
Hocam benim aracın bobinleri denso ve daha değişim için bir problem yaşamadım. Bu yüzden ustama sordum. Denso ve Ngk başı çekiyor. Bunlar uzun ömürlü olur dedi. Ngk'da 900 civarıymış. Yan sanayiler 450 tl. Yalnız yan sanayilerin ömrü kısa oluyormuş.

Geri