Atiker Grand obd gaz seviye isigi.

Aracınız
Herkese hayirli gunler.Arakadaslar atiker grand obd taktiran arkadaslarda gosterge ariza sorunu olan var mi ?Herseyi cok iyi guzel.Sikintisiz.Fakat gosterge isiklarinda problem var.Misal gaz aliyorum kirmizi yanarken.Aldim gidiyorum 50 60 km gittim yine kirmizii yaniyor.kenara cekip stop rdiyorum.Bidaha calistirinca duzelip 4 tane isiga cikiyor.Arac 3 .mavi isijtayken yolda gidiyorum.belli bi km den sonra direk 1.maviye yada kirmiziya geciyor.yani randimani hic yok.Ayriyetten 42 litrelik depo 28 litre aliyordu ilk gunler.smdi ise 30 litre aliyor tamamen bosken.42 ltlik depo da bukadar fark olacahigini zannetmiyorum.ilk taktirirken usta o yukselecek d3di ama 2 litre anca o da.bosken depo bazen 29 bazen 30 bazen 27 lt aliyor.daha once hyundai aracimda atiker vard.anlik gosteriyordu isiklari 45 lt depoya 40 41 litre gaz alabiliyirdum.Bilgisi veya ayni sekilde bu sorunu yasayan arkadas var mi acaba ?

SM-J500F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Benim daha onceki aracimda omvl kit takiliydi. Isiklarin tahmini olarak kac km.de sonecegi hemen hemen belliydi. Kirmizi yaninca da kullanim tarzina gore 40-50 km.gidiyordu. belki samandirayi kaliteli bir marka ile degistirerek sorunu cozebiliriz.

Aracınız
Mantikli bak.Daha once benimde eski hyundai aracimda anlik gosteriyodu anlik derken 15 20 saniyede kendine geliyodu.O da atikerdi.Herseyi anladim da bu atiker neden kaliteli samandira kullanmaz madem ki kalitelisi varsa anlam veremiyorum.obd sistem yapiyorsun ama samandiran acayip.Demekki iyo samandiralar da varmis demekki.Acaba garantiden duzgun iyi bi samandira taktirabilir miyiz ki ?

Atiker in piri umraniyedeki yılmaz bey ..aylardir lpg icin arastirma yaptim.sirf bu sikintilari okudukca. Ocak ta taktiracagim ama sequent 32 olacak bizimki. reklam yasak oldugundan Anlayan anlar.. afr vs onun işi. Afr ayarini ilk ondan duyduk. İnternet uzerinden youtube da sorulan sorulara da cevap veriyor. Sizin sorulariniza da cevap verecegine inaniyorum. İnsallah cozulur.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

esaret

0
atiker gold
simit tank
37 litre alıyor
ışıklar doğru gösteriyor.
kırmızı yandıktan sonra 100 km ye yakın gidiyor.
kışın 3 depoda 50 lira
yazın 5 depoda 50 lira benzin içiriyor.
1 depoyla 300 km yol gidiyo ş içi

Aracınız
Bugun de bi ustaya ugrayip 10 bin km ayari yaptirdim.Ona da sikayetlerimi saydim o da normal dedi butun tuplerde boledir deyince zaten daha da birsey sormak gelmedi icimden.Ben ayarladim biraz dedi ama en sonunda.Ayar yapildiktan snra gidip gazi fulledim.Daha once yarim saatte isiklar 4 e cikardi.Smdi hemen cikti.bakacaz artik bakalim.Olmazsa samandiraya islem yaptiracaz.

Tulpar

0
Simit tankta oluyor. Bende 47 litrelik tank var 38 ile 42 litre arası gaz alıyor. İlk aldığımda 4 yeşil 60 km sonra 2 ye düşüyor. 200e gelince tek yeşil. Kırmızı yanmıyor bende. Tek yeşille 250 300 km gidiyorum. 2 defa sensörü ayarlattım ama yine oldu. Şimdi kmyi sıfırlıyorum yol bilgisayarındaki ortalamadan ortalama menzil çıkarıyorum. Gazı bitirip alırım. Yarım depo da benzinim olur. Her gaz bitiminde de gaz alana kadar benzinde kullanıyorum.

F5121 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
??? ugrasma simit tank yerine düz koydur bak benzin göstergesinden iyi göstermiyor mu

manuel fd6 2008 lpg modifiye
mechanical engineer
Aslinda bakma en guzeli ince duz tank koydurmakta.Ama herkes simit tank koyduruyo diyemi koyduruyoz yada yer kaplamasin diye mi koyduruyoz bilmiyom ama zaten yedek lastikte yer kapliyo bu sefer.Daha yeni aslinda garantiden degisim olmaz sanirim duz taktirmak istesem ;)

Geri