Avm giriş

neasy

0
Aracınız
İstanbul da çoğu avmye giriyorum. Birkaç kez ise yeni başlayan güvenlik görevlisi bagaj havuzunuda kaldırıp baktı o zaman giremedim sadece. Onun dışında giriyorum. Risk mı? Evet. Ama açık otoparka dizel araç park ettirmesinler o zaman bize yer kalsın bizde açık otoparka koyalım. Keyfiyet ten değil mecburiyetten koyuyorum ben. LPG ağır gaz olduğu için sızıntı da yere çokuyor. Bütün avmlerde havalandırma üstte. Bu yüzden havalandırma olmuyor. Yasakta bundan dolayı koyulmuş.

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İstanbul da çoğu avmye giriyorum. Birkaç kez ise yeni başlayan güvenlik görevlisi bagaj havuzunuda kaldırıp baktı o zaman giremedim sadece. Onun dışında giriyorum. Risk mı? Evet. Ama açık otoparka dizel araç park ettirmesinler o zaman bize yer kalsın bizde açık otoparka koyalım. Keyfiyet ten değil mecburiyetten koyuyorum ben. LPG ağır gaz olduğu için sızıntı da yere çokuyor. Bütün avmlerde havalandırma üstte. Bu yüzden havalandırma olmuyor. Yasakta bundan dolayı koyulmuş.

Kesinlikle katılıyorum .. ama yapacak bişey Yok mecburen yer bulamazsak girecez.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Istanbul,Ankara,Mersin,Adana,Gaziantep. Hangi sehire gittiysem hic sorun yasamadan kapali otoparklara girdim. Kimse anlamiyor bile. Aracim FC5.

SM-A810F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mert11

0

Haklısın arkadaşım. adamlar açık otopark ka dizel ve benzinli aracı park ediyor bize yer yok. Bizim araclarimiz çevreyi dizel ve benzinliden daha az kirletiyor fakat bize saygı yok. Her insan arabasının az yakmasini ister lpg yanlış bir seçim değildir. AVM lere masraf olduğu için kimse umursamiyor. İGDAŞ istanbul da ters dublex evlere doğalgaza izin veriyor ama bizim AVM ler giremezsiniz diyor. Ben giriyorum yaptığım doğru değil ama beni buna onlar zorluyor. Adam gibi önlemini almıyor. Karburatörlü arabalar da lpg problem dediler sıralı sistem keşfedildi yine problem. Ülkemizde yakıt fiyatları pahalı hepimiz çalışıyoruz ev geçindiriyoruz. tabiki kuruş hesabı yapacağız. FazlaYakıt problem olmassa benzinli alırım ama içiyor namussuz.

FD6 ELEGANCE AT 2010

mert11

0
LPG’de en önemli unsurun ‘güvenlik ve kalite’ olduğunun altını çizen Gasitaly Genel Müdürü Selat Metin, “Sektör, 1995-2005 arasında nizami olmayan yöntemlerle dönüşümü gerçekleştirilmiş otomobillerin kötü şöhretinin cezasını çekiyor. Yanan ya da patlayan tüplü araçlara bakarsanız, hepsinin güvensiz bir yöntemle LPG dönüşümlerinin yapıldığını ya da tanklarının kullanım ömrünü tamamladığını görebilirsiniz” dedi.
Gasitaly Genel Müdürü Selat Metin, Türkiye’de LPG araç dönüşümünün yasal olarak 1995-1996 yıllarından itibaren başladığını söyledi. Ancak LPG dönüşümlerinde belli güvenlik kriterlerinin oluşup, kontrolünün sağlanmasının, 2005’e kadar mümkün olmadığına değinen Metin, “Şu anda Türkiye’deki araçların üçte birinde LPG var. Ancak sektör, 1995-2005 arasında nizami olmayan yöntemlerle dönüşümü gerçekleştirilmiş otomobillerin kötü şöhretinin cezasını çekiyor. Yanan ya da patlayan tüplü araçlara bakarsanız, hepsinin güvensiz bir yöntemle LPG dönüşümlerinin yapıldığını görebilirsiniz” dedi. 2005’ten itibaren, benzinli araçların LPG’ye dönüşümünün, ‘sıralı sistem’le yapılmaya başlandığından bahseden Metin, “Bu sistem, gerekli güvenlik tertibatına sahip. Bu sistem sayesinde artık LPG ‘tehlikeli’ yerine, ‘güvenli ve çevreci’ olarak anılmaya başladı. Ancak 2000-2005 arasında dönüşümü yapılan araçlar hâlâ trafikte olduğundan, bu araçların hangisi güvenli hangisi değil saptamak zor. O yüzden tüm araçların zamanında ve sertifika sahibi bayilerde kontrollerinin yapılması gerekiyor” diye konuşu.
KONTROL ŞART!
LPG araç dönüşümünde kullanılan tankların imal tarihi itibarıyla kullanım ömrünün 10 yıl olduğunu ifade eden Selat Metin, şunları söyledi: “Ömrünü tamamlamış LPG tankı, kullanılmaya devam edilmesi halinde patlama riski taşıyor. Araç sahiplerinin kendileri, aileleri ve trafikte seyreden diğer kişilerin emniyeti için sadece tankları değil, araçlarındaki LPG sistemini bütün olarak kontrol ettirmeleri gerekiyor. Özellikle kullanım ömrünü tamamlamış tankların mutlaka değiştirilmesi gerekiyor. Değiştirilmediği takdirde birçok insanın hayatını tehlikeye sokuyor. Bu nedenlerden ötürü yaşanan olumsuz olay ve haberler; tasarruf amacıyla aracına sıralı otogaz sistemleri taktırmayı düşünenleri maalesef olumsuz yönde etkiliyor. Şunun kesinlikle altı çizilmelidir ki sıralı otogaz sistemleri, yetkili servislerce ve güvenilir marka tercihiyle yapıldığında son derece güvenlidir.”

FD6 ELEGANCE AT 2010

Beni dün Gaziantep Sanko Parka almadılar. Güvenlik bagaj havuzunu kaldırıp tankı kontrol etti. Sonra TÜPLÜ BU ARABEAAA diye bağırdı. Terörist yakaladı sanki

Keyifli ve Emniyetli Sürüşler
fb7 elegance eco 2016
I ❤️ CIVIC

Aracınız
Dün bodrum midtown avmsine girdim adam lastiğe baktı kapdı bagajı sorun olmadı sorun yaşayanların pek gerçek olduğunu düşünmüyorum stepneyi saklarsan sorun olmaz

Aracınız

Böyle bir yetkisi yok bagaj havuzunu kaldırmak gibi keşke orada tepki verseydiniz elini süremez bagaja sadece açıp bakmakla yükümlü

Aracınız
Beni dün Gaziantep Sanko Parka almadılar. Güvenlik bagaj havuzunu kaldırıp tankı kontrol etti. Sonra TÜPLÜ BU ARABEAAA diye bağırdı. Terörist yakaladı sanki

Keyifli ve Emniyetli Sürüşler
fb7 elegance eco 2016
I ❤️ CIVIC

Ahahhaah :D Abartmışlar ben de geçen yıllarda sanko parka sık sık girip çıkıyordum bagaj havuzumu hiç ellemediler demek ki size denk gelen güvenlik sıkılmış aksiyon arıyormuş :D

Geri