Ayna kırıldı, tavsiye

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Selamlar arkadaşlar.

Bugün otoparktan çıkarken çoluk çocuk muhabbetinden ortaya çıkan dikkatsizlik sonucunda sağ aynayı duvara taktırdım (Fc 2019, makyajlı). Ayna hareket motoru, katlanma motoru, aynadaki sinyal çalışıyor, arka kapağı ve cami da sağlam. Fakat aynanın iskeleti kırıldı. Işin kötüsü bu iskelet aynı zamanda tüm elektronik parçaların sabit olarak takıldığı yer. Bir kaportaciya götürdüm, "aynalar kapak, cam ve geri kalan kısım olarak 3 parça halinde satılıyor, senin ayna maalesef değişecek" dedi. Başka bir kaportaciya da götürdüm, tanıdık olan, o da komple değişmesi gerektiğini söyledi.

Şimdi, kaskolu biniyorum, mecburen kaskodan yaptıracağım, çünkü fiyatlar belli. İlk kaportacı ortalama 6-7 bin TL gibi bir rakam verdi. Fakat yetkili servise bugün gidemedim. Pazartesi gideceğim. Sizce orijinal bir ayna değişimi için yetkili serviste mi yaptırmalıyım, yoksa dışarıda mi yaptırayım? Ayna değişiminden ciddi bir tramer farkı çıkar mı? Gerçi zaten arabanın 35.000 trameri var, ama insan işkilleniyor. Yetkili serviste uçuk bir fark çıksın istemiyorum. Fakat böyle durumlarda da yetkili servis tercih etmek isterim. Tavsiyeleriniz/tecrübeleriniz nelerdir? IMG_20220507_165459.jpgIMG_20220507_165504.jpg

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Selamlar arkadaşlar.

Bugün otoparktan çıkarken çoluk çocuk muhabbetinden ortaya çıkan dikkatsizlik sonucunda sağ aynayı duvara taktırdım (Fc 2019, makyajlı). Ayna hareket motoru, katlanma motoru, aynadaki sinyal çalışıyor, arka kapağı ve cami da sağlam. Fakat aynanın iskeleti kırıldı. Işin kötüsü bu iskelet aynı zamanda tüm elektronik parçaların sabit olarak takıldığı yer. Bir kaportaciya götürdüm, "aynalar kapak, cam ve geri kalan kısım olarak 3 parça halinde satılıyor, senin ayna maalesef değişecek" dedi. Başka bir kaportaciya da götürdüm, tanıdık olan, o da komple değişmesi gerektiğini söyledi.

Şimdi, kaskolu biniyorum, mecburen kaskodan yaptıracağım, çünkü fiyatlar belli. İlk kaportacı ortalama 6-7 bin TL gibi bir rakam verdi. Fakat yetkili servise bugün gidemedim. Pazartesi gideceğim. Sizce orijinal bir ayna değişimi için yetkili serviste mi yaptırmalıyım, yoksa dışarıda mi yaptırayım? Ayna değişiminden ciddi bir tramer farkı çıkar mı? Gerçi zaten arabanın 35.000 trameri var, ama insan işkilleniyor. Yetkili serviste uçuk bir fark çıksın istemiyorum. Fakat böyle durumlarda da yetkili servis tercih etmek isterim. Tavsiyeleriniz/tecrübeleriniz nelerdir? Ekli dosyayı görüntüle 268481Ekli dosyayı görüntüle 268482

Geçmiş olsun orjinal cikmayla halledilebilir hasar işletmeden...
Bence bi konuş bu ilan sahibiyle...
Ayrıca ayna kapağı da mevcut elinde sağ dış ayna.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun orjinal cikmayla halledilebilir hasar işletmeden...
Bence bi konuş bu ilan sahibiyle...
Ayrıca ayna kapağı da mevcut elinde sağ dış ayna.

Hocam link e ulaşamıyorum. Direkt kopyala yapıştır gönderebileceğin bir link var mı acaba? İstanbul'da mi bu ayna?

mturker

Özel Üye
Hocam link e ulaşamıyorum. Direkt kopyala yapıştır gönderebileceğin bir link var mı acaba? İstanbul'da mi bu ayna?

Evet haklısın bende ulaşamadım şimdi farkettim kopyala yapıştır yapıyorum gene aynısı oluyor özelden atmaya çalışayım inşallah olur.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hasarsızlığı bozup seneye daha yüksek fiyat çıkaracaksa kasko şirketi cıkma bulmanız daha mantılı. Sizde önemli parçaları zaten sağlam genelde ilk ayna kapak vs kırılır sizde gövde gitmiş, gövde daha kolay bulunur.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün sigortacımla görüştüm, geçen yıl kaskomu 2700tlye yaptırmıştım. Kasko yenileme zamanı 5000tl ücret gelecekse hasar küçük de olsa büyük de olsa en az 8000 - 10000 gibi bir rakam gelir dedi. Senin için çıkma bulmak veya tamir ettirmek daha mantıklı dedi. En kötü 2500 TL'ye çıkma ayna bulabiliyorum. Dolayısıyla büyük ihtimalle çıkma bulacağım.

Bu arada işi ilerlettim, aynayı parça parça kodlarına göre aradım, bende kırık olan yerler de satılıyor, ama çoğunlukla ABD :) hatta YouTube da yapma videosu bile var. Fakat o da 50usd fiyat en kötüsü. Geldi gitti, vergi, olmadı filan derken hem aynı fiyata gelecek hem aynasız gezemeyecegime göre tek yol çıkma.

Kasko yaptırmak güzel de böyle şeyler için değmiyor demek ki. Allah daha büyük kazalardan korusun diyelim.

Son düzenleme:
Geri