Bagaj kapağı açma

Ynt: Bagaj kapağı açma

sami abi uğraşsaydı yapardı zaten :D :D abi uğraşsana sana zahmet ;)

[quote author=khelrun link=topic=604.msg12102#msg12102 date=1410534307]
bagaj kapağı açma işi ile ilgili sonuç bulabilen varmıdır?

spoylerden sonra iyice ağırlaştı ama.
[/quote]

Hocam spoyler büyük olandan mı şu mügen midir nedir varya yengeç gibi olan :)

Yok ondan degil. Valla isminide bilmiomki. n harfi gibi olandan.

[quote author=dr.ersrleroy link=topic=604.msg12108#msg12108 date=1410535604]
sami abi uğraşsaydı yapardı zaten :D :D abi uğraşsana sana zahmet ;)
[/quote]

Yok hocam ne abiler, amcalar uğraştılar ama sonuç sıfır onu ancak Japonlar çözer tabi isterlerse :)

Arkadaşlar ben bu işle tam uğraşmasamda biraz uğraştım bagaj kapağı ağır olduğundan dolayı en iyi neticeyi amörtisörle aldım ama oda bagaj kapağını kaldırmaya gücü yetmedi basınç gücü daha kuvvetli amörtisörle deneyim dedim bu seferde o kadar basınçla çalışan mekanizmaya çok sağlam montaj gerekir zira montaj sağlam olmassa amörtisörü fırlatır atar aracın orjinalliğini bozmadanda sağlam montaj zor gibi görünüyor fazla uğraşmaya vaktimde yok şimdilik askıya aldım vakti olup uğraşıcak arkadaş varsa eski kasa ford focus bagaj amörtisörünü denesin amörtisörün bir ucunu arka koltuğun arkasındaki hazır olan büyük deliğe montaj yeri var burda sorun yok sorun olan diğer uç bagaja gelen ucu bagajın içindeki telin ucu 1cm civarında L şeklinde gelen kısıma cuk oluyo fakat bu uca montajı yapmak için işlem yapmak gerekir işlemi yapsakta malzeme zayıf olduğundan dolayı kırılma yamulma gibi sorunların çıkma ihtimali yüksek görünüyo japon mühendisleri bagajı otomatik yapamayalım diye ellerinden gelen gıcıklığı yapmışlar?

[quote author=hakko modelistlik link=topic=604.msg12138#msg12138 date=1410548749]
Arkadaşlar ben bu işle tam uğraşmasamda biraz uğraştım bagaj kapağı ağır olduğundan dolayı en iyi neticeyi amörtisörle aldım ama oda bagaj kapağını kaldırmaya gücü yetmedi basınç gücü daha kuvvetli amörtisörle deneyim dedim bu seferde o kadar basınçla çalışan mekanizmaya çok sağlam montaj gerekir zira montaj sağlam olmassa amörtisörü fırlatır atar aracın orjinalliğini bozmadanda sağlam montaj zor gibi görünüyor fazla uğraşmaya vaktimde yok şimdilik askıya aldım vakti olup uğraşıcak arkadaş varsa eski kasa ford focus bagaj amörtisörünü denesin amörtisörün bir ucunu arka koltuğun arkasındaki hazır olan büyük deliğe montaj yeri var burda sorun yok sorun olan diğer uç bagaja gelen ucu bagajın içindeki telin ucu 1cm civarında L şeklinde gelen kısıma cuk oluyo fakat bu uca montajı yapmak için işlem yapmak gerekir işlemi yapsakta malzeme zayıf olduğundan dolayı kırılma yamulma gibi sorunların çıkma ihtimali yüksek görünüyo japon mühendisleri bagajı otomatik yapamayalım diye ellerinden gelen gıcıklığı yapmışlar?
[/quote]

Demek ki Dh forumdan doğru hatırlamisim bagaj ile uğraşanlar varmis iyi mi ha iyi mi :)

Mhm

Aracınız
Civic FB7 2012
Kapıları açamayan aküsü bitip disarda kalan fb7 arabası olan arkadaşlara sesleniyorum arka plakaligin isiklandirmasini sokun ordan bagaj kapağının kablosu geçiyor onu penseyle çektirin bagaj kapağı açılıyor biraz zor ugrastiriyor ama usta çilingir onla bunla uğraşmadan kapıyı acabiliyosunuz ??

Aracınız
Civic FB7 2015
Anahtar aracın içinde kilitli kalırsa denenebilecek bir yöntem. Anahtar varsa kapıyı açmak için sürücü kapısı kilidine anahtarı sokup çevirmek yeterli, bagaj kapağı ile uğraşmaya gerek yok. Araçlarımızda böyle bir güvenlik açığı da varmış demek ki...

Geri