Bakım sonrası değişen motor sesi ve LPG de tekleme.

zoiree

0
Bu sorunla uzun zamandır muzdaribim, arabam fabrika çıkışı BRC, ta başından beri yapıyor. Filtrelerden kaynaklandığını düşünmüyorum. Servisten iVtec geçişinden kaynaklı dediler. Kendi şahsi tecrübem gazın yeterli basınçla motora gelmemesi diye düşünüyorum, zira lpg tüpü full iken yapmıyor. Yarıya azalınca, hatta 1/4 kadar kalınca problem abarıyor. Gerek servis olsun gerek BRC olsun lpg ayarı yaptık dediklerinde gazı kısıyorlar, malum adam gaz kullanıyorsa ekonomi istiyor diyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba.

En sonunda sorunu çözdüm. Yeni araba almış kadar sevdindim :)

Dün Honda servisinden orjinal hava filtresi aldım. Amacım özel serviste bakımda taktırdığım wunder marka yan sanayi hava filtresi ile karşılaştırmaktı. En kötü 70₺ veririm yedekte orjinal filtrem olur dedim.

Filtreyi değiştirmek için hava filtresi kutusunu açtım. Yan Sanayi filtre çok rahat girip çıkıyor. Orjinal filtreyi takarken milim milim yerleştirmek gerekiyor. Ayrıca orjinal filtreyi takınca hava filtresi kapağı sımsıkı kapanıyor.

Bunu haricinde orjinal filtre ince şeffaf bir yağ tabakası ile kaplı gibi. Sanırım daha iyi filtreleme yapsın diye böyle bir uygulama yapmışlar.

Sonra test sürüşüne çıktım. Arabayı baya sıkıştırdım ama bana mısın demeti. Hiç ses kalmamış. Ayrıca arabanın LPGde tekleyerek çalışması da kesildi.

Bundan sonra asla yan sanayi hava filtresi almam.

Orijinal hava filtresinin maliyeti ne kkadar

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
LPG ile ilgili bir not düşeyim.
Sizin sıkıntınız farklı imiş ancak LPG ayarını kesinlikle araç durduğu yerde ezbere otomatik ayar yapan yerlere güvenmeyin.
Optimum LPG ayarı yol ayarı olarak belirtilen ayardır. Usta LPG ECU'suna ara kablo ile bilgisayarını alır ve belli motor yüklerinde birlikte gezip motor haritası çıkarıp ona göre ayarlamaları yapar.
Bir çok civic sahibinin muzdarip olduğu VTEC teklemesi de iyi yapılmayan ayarda çok daha fazla hissediliyor.
Aklımdayken not olarak yazmak istedim :)

Yasadigim sehir de servis yok. Telefonla arasak gonderirlermi kargodan. Veya nette alabilir miyim...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Kendi yaşadığım sorunu yazayım.

10-15 dakikadır çalışan aracımı şehirlerarası yolda, bir kaç defa başıma geldi, sollamalara çıkınca 6000 devirler civarında sıkıştırırsam, son LPG bakımından ve programlamasından sonra araç gaz biter gibi benzine geçti. Araçta tam dolumdan en çok 50-60 km sonra sonra böyle bir şey yapmaya başladı. Çeyrek depo aşağısında bazen seste de gariplikler olabiliyor.

LPG BRC servisi bilgisayarına benim yazılımı yedekliyor. Tasarruf amacıyla yazılım ayarı yapmış ve depo seviyesini tekrar programlamıştı. Çalışma yazılımını bir sonraki bakımda başa sardırmam lazım. Varsın birazcık yaksın, sollamada beni tedirgin edeceğine, düşük devirlerde vuruntu yapacağına...

Aracınız
Civic FC5 2018
LPG ile ilgili bir not düşeyim.
Sizin sıkıntınız farklı imiş ancak LPG ayarını kesinlikle araç durduğu yerde ezbere otomatik ayar yapan yerlere güvenmeyin.
Optimum LPG ayarı yol ayarı olarak belirtilen ayardır. Usta LPG ECU'suna ara kablo ile bilgisayarını alır ve belli motor yüklerinde birlikte gezip motor haritası çıkarıp ona göre ayarlamaları yapar.
Bir çok civic sahibinin muzdarip olduğu VTEC teklemesi de iyi yapılmayan ayarda çok daha fazla hissediliyor.
Aklımdayken not olarak yazmak istedim :)
Ben problemin kaynağını bulmadan önce bahsettiğiniz gibi Lpg servisine yol ayarı da yaptırdım. Eleman benzinde nasıl yakıyorsa LPGde de aynı yakacak şekilde ayarladım dedi. Bana pek ihtiyaç duydukları bir ayar olmadığını söylemişti. Anlaşılan farkında olmadan doğru bir şey yaptırmışım.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

end18

0
aynı sorunu bende yaşıyorum aracım 2000 ile 3000 devir arası filitre kismindan sesi çoğaltıyor sanki tofaş sürüyorum çözümünü bulamıyoruz. arabadan soğudum

Aracınız
Civic FC5 2018
aynı sorunu bende yaşıyorum aracım 2000 ile 3000 devir arası filitre kismindan sesi çoğaltıyor sanki tofaş sürüyorum çözümünü bulamıyoruz. arabadan soğudum
Dostum orijinal hava filtresi takarsan problemin çözülür bence. Benim problemim bu şekilde çözülmüştü

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri