Civic FB7 Bakım

Aracınız
Civic FB7 2015
2015 FB 7 black edition aracım var 21 bin km de memlekette olduğumdan bakıma sokamadım 20 bin bakımını biraz aksatıcam 24-25 bin de bakıma girse bir sorun yaratır mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

yyunus

0
Sizin arac icin km bakimindan ziyade yillik bakim yapmanız lazim? 1kac ay gecerse sknti olacagini sanmam.Ben se 20bin bakimini 22bin km de yetkili serviste yaptirmistim ozellike sordum sknti olur mu diye, hayir cevabini almıştım

LM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2015
Sizin arac icin km bakimindan ziyade yillik bakim yapmanız lazim? 1kac ay gecerse sknti olacagini sanmam.Ben se 20bin bakimini 22bin km de yetkili serviste yaptirmistim ozellike sordum sknti olur mu diye, hayir cevabini almıştım

Teşekkür ederim cevabınız için henüz aracı alalı 3 ay oldu yıllık bakımda nelere bakılıyor bilginiz var mı

yyunus

0
Teşekkür ederim cevabınız için henüz aracı alalı 3 ay oldu yıllık bakımda nelere bakılıyor bilginiz var mı

Rica ederim. Benim de arac 2015 black edition birkac ay once 40bin bakimina girdim. Normal bakimin yani sira subap ayari, yakit filtresi ve şanzıman yagi değişti yetkili serviste.
Normal bakimda da, yag degisimi, hava,yag ve polen filtresi degisimi yapiyorlar tabii varsa lpg filtresini de değişiyorlar.

Aracınız
Rica ederim. Benim de arac 2015 black edition birkac ay once 40bin bakimina girdim. Normal bakimin yani sira subap ayari, yakit filtresi ve şanzıman yagi değişti yetkili serviste.
Normal bakimda da, yag degisimi, hava,yag ve polen filtresi degisimi yapiyorlar tabii varsa lpg filtresini de değişiyorlar.

Yakıt filtresi için 40bin çok erken değil mi hocam?

Kün feyekün..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
40 binden ziyade aracin 4. yili doldurduğu icin değiştiklerini soylediler.

Yakıt filtresi rutin benzinli kullanımda 120bin/6 yıl ömrü vardır, ancak araçlarımızı rutinde LPG ile kullandığımız için değişimi gerekli değil deniliyor ve forumda ben dahil birçok kişi yakıt filtresini değiştirmedi.
Honda Türkiye birde 6 yıllık süreyi kendince 4 yıla düşürüyor.
Siz değişimi yapmışsınız, bir zararı yoktur ancak rutinde LPGli kullanılan araçlarda benzin filtresinden ziyade LPG filtreleri daha önem arzeder ve bunların periyodik değişimi yeterlidir.

yyunus

0
Yakıt filtresi rutin benzinli kullanımda 120bin/6 yıl ömrü vardır, ancak araçlarımızı rutinde LPG ile kullandığımız için değişimi gerekli değil deniliyor ve forumda ben dahil birçok kişi yakıt filtresini değiştirmedi.
Siz değişimi yapmışsınız, bir zararı yoktur ancak rutinde LPGli kullanılan araçlarda benzin filtresinden ziyade LPG filtreleri daha önem arzeder ve bunların periyodik değişimi yeterlidir.
Suphesiz soylediklerinizde haklisiniz üstadım, garanti ayağına yapmak zorunda bırakıyorlar.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Suphesiz soylediklerinizde haklisiniz üstadım, garanti ayağına yapmak zorunda bırakıyorlar.

Onun açılımı kibarca şerefli üzeri eksi 1 diye geçiyor

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Bunu okuyunca aklıma şu soru geldi: Fabrikasyon lpg diye satılan ecolarda araç tüpe geçince benzin pompası çalışmaya devam ediyor mu?
Eski aracım olan Astra'da devam ediyordu, tüpe geçince durması için röle taktırmıştım, bu ecolarda o röle var mı acaba, eğer yoksa sizce taktırmaya gerek var mı?

Geri