Bakımdan sonra

S.A ARKADAŞLAR DUYDUĞUMA GÖRE 10.000 BAKIMINDAN SONRA ARACIN YAĞI DEGISINCE PERFORMANS ARTIYORMUS DOGRUMU YALANMI.

《●■HONDA CİVİC DİZEL EXE 2018■●》

SM-J500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam 10.000 km'den sonra performans değil de belki daha az yakabilir. Benim araç henüz 6.000 km de ama forumda okuduklarım kadarıyla çoğu kişi aynı şeyleri söylüyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Psikolojik olabilir ama bende 10 bin bakımından sonra sanki motorun rahatladığını hissetmiştim.

S

Silinen üye 20336

Guest
S.A ARKADAŞLAR DUYDUĞUMA GÖRE 10.000 BAKIMINDAN SONRA ARACIN YAĞI DEGISINCE PERFORMANS ARTIYORMUS DOGRUMU YALANMI.

《●■HONDA CİVİC DİZEL EXE 2018■●》

SM-J500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aleykümselam;
10.000 bakımı öncesi ve sonrası;
Elektronik ve mekanik sistemde bir değişiklik olmuyor. Yani otomobilin güç çıkış ve hızlanma verileri kitapçığında belirtildiği şekilde.
İlk motor yağının eskiden bazı otomobillerde daha kalın ve katkılı olduğunu duymuştum(halk arasında talaşlı yağ denirdi) ancak bu uygulama günümüzdeki seri üretim otomobillerin çoğunda yok diye biliyorum. Kaldı ki olsa da sürücünün farkedeceği bir performans değişimi oluşturan bir uygulama olmamalı bu...

Özetle;
Mesnetsiz bir bilgi yada bilgi kirliliği diyebiliriz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yağ değişimi aracı rahatlatır ve 10.000 km de artık parçalar birbirine alışmıştır. Aşınmalar yağa karışmıştır. Ondan dolayı sürüşte fark eder. Bizim focus vardı babam takip etmemiş yağın zamanı geçmişti. Değiştirdim , aracın performansı azda olsa farketti hatta motor sesi bile değişti. Motor içinde sürekli aynı yağın dolaşması etkiliyor.

Redmi 4X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri