Bayi ve fatura sorunu

Aracınız
Civic FC5 2020
Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.
Kasım ayında sıfır Fb5 aracımı teslim aldım. Tabi aksesuar rantından nasiplenerek. Ertesi gün araç faturası normal olarak geldi. 17 bin TL aksesuar faturasınıda talep ettim. Bir şekilde Ocak ayına sarktı ve bana toplamda 4 bin küsür tutarında fatura geldi. Durumu izah ettim fAturada eksik ve almadığım malzeme olduğunu , ayrıca tutarın da eksik olduğunu. Özür dileyerek 2 3 gün sonra yeni fatura gönderildi. Bu sefer bir önceki faturada 100-300 TL arası gösterilen malzemeler 1000 TL gösterilmiş bir taneside yaklaşık 3000 bin TL ( değer 300 TL falan) fatura şişirilmiş ancak yinede 17 bin değil 9 bin ancak yapıyor ve seramik kaplama , kaput koruma folyo vs eklenmemiş. Yazdım ancak geri dönüş sağlanmadı. Aksesuarların zaten o kadar tutmadığını biliyoruz o ayrı mecburiyetten aldık ama madem böyle yapıyorlar faturasını kesip KDV sini ödesinler.Bu durumda ne yapmam lazım yaptırım için nasıl bir yol izlemeliyim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynısı benim de başıma geldi. Seramik kaplama yapıldığını ispat edecek bir tespitiniz var mı hukuki yönden? Muhtemelen yok. O sebebten, ÖTV den kaçtıkları gibi KDV den de kaçtıklarını sineye çekip aracınıza binmeye devam edeceksiniz hocam maalesef

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
WhatsApp yazışmaları var. Tamam diyelim bu yapılmadı veya bir şey ispat edemiyoruz ama benden aldıkları extra ücretin dekontları var ve verdikleri faturada var. Birbirini karşılamıyor tutarlar bu konuda maliye ya da tüketici mahkemesi bir şey yapamıyor mu

Aracınız
Civic FC5 2020
Maliye’ye ihbarda bulunabilirsiniz. Yapılan inceleme sonucunda vergi kaçırıldığı ortaya çıkarsa size de belli bir oranda ödül veriliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Banko dekontları ve bana gönderilen faturalar mevcut arada eksik tutarlar var ciddi anlamda. Bunun iiçin maliyeye şikayette bulunacağım. Peki sizce 1. Faturada 200 TL yazdıkları parçaları 2. Faturada 1000-3000 arası değiştirilerek yazılmasına karşı bir yaptırım yaptırılabilir mi? Tüketci mahkemesi vs ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Tüketici hakem heyetine başvuru konusunda bir ücret ödemeyeceğiniz için başvuru yapılabilir. Uyuşmazlığın miktarı 12.000 TL civarı ve altında ise başvuru yapabilirsiniz. Ancak anlaştığınız tutarın imza attığınız bir sözleşmede geçip geçmediğini hatırlamanız da fayda var. Bence istediklerinizi yapmazlarsa maliye bakanlığına ihbarda bulunacağınızı belirtmeniz daha etkili olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben alırken zaten verdiğim ücretin o aksesuarlardan fazla olduğunu bilerek aldım malum piyasa bu şekilde. Sorun faturanın eksik kesilmesi ve sonrasında düzeltme adı altında tekrar yeni fatura kesilip tüm ücretlerin şişirilmesi ama buna rağmen toplam tutarı karşılayamamarı ve kendilerine en son sizin dediğiniz gibi şikayette bulunacağımı belirtme rağmen cevap bile verilmedi. Madem aldılar bu fazla ücreti vergisini ödesinler derdim bu.
Tüketici hakem heyetine başvuru konusunda bir ücret ödemeyeceğiniz için başvuru yapılabilir. Uyuşmazlığın miktarı 12.000 TL civarı ve altında ise başvuru yapabilirsiniz. Ancak anlaştığınız tutarın imza attığınız bir sözleşmede geçip geçmediğini hatırlamanız da fayda var. Bence istediklerinizi yapmazlarsa maliye bakanlığına ihbarda bulunacağınızı belirtmeniz daha etkili olabilir.

Geri