Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

Aracınız
Civic FC5 2020
Aksesuardan kasıtları nedir arkadaşlar ? Haziran sonunda 205,400 TL bayi fiyatına ex paket köpekbalığı sırtı,difüzör,bagaj havuzu ve kauçuk paspas setini fark ödemeden almıştım . Bu 20-30 bin TL aksesuar dedikler bunlar mi ? Yoksa yalıtım ,boya koruma,kör nokta kamerası ,seramik kaplama vb midir

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu saatten sonra artık fiyatlara hiç yorum yapmayalım bence,zaten yılbaşına sipariş alınıyor,dolar Euro almış başını gidiyor,sınıfımızda bize sirayet edecek savaş var! Elegance için 300 k hiç uzak degil

Aracınız
Civic FC5 2020
Aksesuardan kasıtları nedir arkadaşlar ? Haziran sonunda 205,400 TL bayi fiyatına ex paket köpekbalığı sırtı,difüzör,bagaj havuzu ve kauçuk paspas setini fark ödemeden almıştım . Bu 20-30 bin TL aksesuar dedikler bunlar mi ? Yoksa yalıtım ,boya koruma,kör nokta kamerası ,seramik kaplama vb midir

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Bana bunlar verildi ilaveten kaput koruma, seramik kaplama, 17” jant verildi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aynen oyle ama bazı arkadaşların ekonomik durumu iyi iki toplasan 1000 lira etmeyecek malzemelere 5,10,20 bin lira vermeye eyvallah çekiyor. Forum oldugu için herşeyi yazamıyorum aklı başında bir insan bu fiyatları kabul etmez zaten. Araba A noktadından B noktasına ulaştıran tasıttır.

Buna iyi bakarsan zamanında eskidi diye yenilemek zorunda kalmaz insan zaten. Ne diyim herkesin kendi terciği.. Ben haftanın bir günü işe arabayla gitmekten korkuyorum İstanbulda her şey normal.

Aracınız
Honda Jazz
Fatura kesilince buraya görselini atarsınız yorum yapmak ve gerekli işlemi yapmak için size yardımcı olabilirim
Sorun orda zaten kalan tutar tamamen hava parası, rüşvet, sıra beklemeden araç satma parası adına ne derseniz. Dediğim gibi ben o tutarı elden istediklerini ve fatura kesmeyeceklerini aracımı satıp, hamile eşimle böyle bi zamanda araçsız kalınca öğrendim bilsem aracımı satmaz böyle bir şeye göz yummazdım. Gerçi biraz baskı yapıp tepki gösterince sözde muhasebeyle görüşülüp o aradaki tutara da fatura kesileceğini aksesuar olarak keseceklerini söylediler ama 30 bin liralık, araçta olmayan ne aksesuar yazılacak faturaya merak ediyorum. Haftaya kesilecek faturam dediklerine göre, beklemekteyim.

Ayrıca parayı resmi olarak benden hiç almadılar ki şikayet etsem nasıl ispat edebilirim bilmiyorum yoksa düşündüm bunu. Ancak iş kamera kayıtlarına bakmaya giderse görünür o da zaten o sürece gelene kadar kayıtlar silinir gider...

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün kurlar ciddi patladı, şu anda sadece bugüne kurlarda %2 zam mevcut, euro 9u sterlin 10u çok rahatça geçti :(

Aracınız
Civic aracım yok
Faturayı bende merak ediyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim ötv matrahına araç ile birlikte teslim edlien aksesuar ve ne ad ile alınırsa alınsın tüm bedeller dahildir( trafik kayıt tescil ve plaka çıkaram ücretleri hariç) exo excutive olsun eco elgance olsun kdv ötv hariç fiyat aksesuar için ödenen kdv ötv hariç fiyat ile toplanır 130.000 TL yi aşarsa ötv %80 den hesaplanmılıdır. Ki bu durumda aracın aksesuar hariç fiyatı minimum 276.000 TL olur. Aldığınız 30-40 bin TL lik aksesuarı da bu fiyata eklerseniz bayinin sizden alması gereken rakam çok rahat bir şekilde 300 bin TL yi geçer. Şimdi bu duruma düşmemek için iki ihtimal var ya sizden banka yoluyla tahsil ettikleri tahmini 230.000 TL civarı olan para üzerinden fatura kesip kalan elden ödediginiz tutarı faturalandırmayacaklar yada aldığınız aksesuarların faturasını sanki size araç tesliminden daha sonra satmışlar gibi tahmini izleyen ayda düzenleyecekler ki bu aksesuarlar aracın ilk tesliminde teslim edilmemiş te sanki sonradan siz gidip kendi isteginizle almışsınız gibi gozuksun ve devlete fazla ötv ödenmesin. Bu durum tabiki muvazaalıdır. Tespiti halinde ki tespiti de cok zor değildir gereken ilgili satış bayileri nezdinde yapılır araç alanlar açısından hiç bir problem çıkmaz onlar arabalarını alır gider. Cezaların muhatabı tamamen satış bayileridir. Bu söylediklerim dışında tamamen kanuna nizama uygun bir şekilde (ki bu söylediklerim kanuna aykırı muvazaalı işlemlerdir) bu araçları satıyor ve faturalandırıyor olabilirler mi bizim bilmediğimiz atladığımız bir konumu var( ki pek olduğunu sanmıyorum) boş yere adamların günahına girmeyelim diye aracı yeni satın alan bir arkadaşın faturasını görmek istedim. Görücegimiz fatura ve aracın tam olarak satın alma bedeli olayın tam olarak nasıl gerçekleştigi konusunda bizi aydınlatacaktır diye düşünüyorum.
Hocam ihtimaller arasında ilk bahsettiğiniz tahmin muhtemelen benim için geçerli olacak fatura da tek kalemde ödediğim tutar yansıtılmayacak diye düşünüyorum büyük ihtimalle bu durumda kalan kısımı elden vereceğim için yasal bir dayanak olmayacak burada nasıl bir yol izlemeliyim 3 aydır araç bekliyorum caymak istemiyorum yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik bayilerin bu aç gözlülüğüne sırf bu kadar beklediğim için razı geliyorum hemen, hemen her bayi ağız birliği de yapıyor kılıflarını da hazırlamıştır diye düşünüyorum.

Geri