Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

Dün vavacars 2019 Eco Elegance aracıma 434.000 TL verdi. Yılbaşından sonra 10 yıllık ev kredimizde bittiyor çok şükür. Aracımı o zaman satacağım ve üzerine kira geliri ile ödenecek miktarda kredi çekip ev alacağım. Bindiğim araç bana lüks gelmeye başladı desem yalan olmaz. Eşimin 2006 hyundai getz aracını tek araç olarak kullanacağız. Ne hale geldik, gerçekten inanılmaz bir durum.

Dün vavacars 2019 Eco Elegance aracıma 434.000 TL verdi. Yılbaşından sonra 10 yıllık ev kredimizde bittiyor çok şükür. Aracımı o zaman satacağım ve üzerine kira geliri ile ödenecek miktarda kredi çekip ev alacağım. Bindiğim araç bana lüks gelmeye başladı desem yalan olmaz. Eşimin 2006 hyundai getz aracını tek araç olarak kullanacağız. Ne hale geldik, gerçekten inanılmaz bir durum
Ayni dusunce benim hanedede var ev fiyatlari da ucuyor pazarlik yaptigim evin sahibi caymasaydi 360 a letgo otoya 2 hafta once verecektim; satici fiyatlar artiyor diye caydi karaktersizlik yapti; allahtan aracimi satmamistim

Dün vavacars 2019 Eco Elegance aracıma 434.000 TL verdi. Yılbaşından sonra 10 yıllık ev kredimizde bittiyor çok şükür. Aracımı o zaman satacağım ve üzerine kira geliri ile ödenecek miktarda kredi çekip ev alacağım. Bindiğim araç bana lüks gelmeye başladı desem yalan olmaz. Eşimin 2006 hyundai getz aracını tek araç olarak kullanacağız. Ne hale geldik, gerçekten inanılmaz bir durum.
Ne hale geldik gerçekten inanılmaz bir durum derken....

Hamd olsun, ev kredim bitiyor, kapıda 2 tane borçsuz araba var ki bunlardan biri nerede ise ikinci bir daireyi alıyor.

Onu satıp ikinci evi aldığımızda çok şükür yaya gezmeyeceğiz. Demek istediğini düşündüm nedense.. .

Ki Allah a şükür 1 yıl sonra da ben aynı durumda olacagim

Ne hale geldik gerçekten inanılmaz bir durum derken....

Hamd olsun, ev kredim bitiyor, kapıda 2 tane borçsuz araba var ki bunlardan biri nerede ise ikinci bir daireyi alıyor.

Onu satıp ikinci evi aldığımızda çok şükür yaya gezmeyeceğiz. Demek istediğini düşündüm nedense.. .

Ki Allah a şükür 1 yıl sonra da ben aynı durumda olacagim
Yaptığım yoruma neden bu kadar duyar kasma ihtiyacı duydunuz anlamış değilim? Bir diğer konu, sizi hiç ilgilendirmez ama iki aracın toplam tutarının %30'unun kredisi var ve ödemeye devam ediyoruz. Yani kapımızda iki borçsuz araç yok. İkinci konu, tamamını okumadığınız mesajımda zaten halimize şükrettiğimi belirtmişim ki bu da sizi hiç ilgilendirmez. Hiç şükretmesem bile bu beni bağlar. "Ne hale geldik inanılmaz bir durum" dememin sebebi ise orta sınıf bir araç olmasına rağmen aracımın lüks sınıf olduğunu hissetmeye başlamamdı. Yazdığım basit bir yoruma bu kadar duyarlılık gösterdiğinize göre, arkasında altın kaplamalı musluk ile asgari ücretliye yemek tarifi verenlerede aynı eleştiriyi gösterdiğinizi umuyorum. İyi akşamlar dilerim.

Son düzenleme:
Şahsen bende aracıma binmek istemiyorum. Alım gücü yüksek ve faiz oranları ile sunulan imkanların iyi olduğu dönemde nasip oldu aldık. Ama şuan ki fiyata bakıyorum ben ne ara bukadar pahalı arabaya biner oldum demeye başladım. Kredisi bitsin o gün satacağım. Satma sebebim ooo fiyat arttı değerlendireyim değil , bu gelir ile bu araba denk düşmüyor korkutuyor beni.

Şahsen bende aracıma binmek istemiyorum. Alım gücü yüksek ve faiz oranları ile sunulan imkanların iyi olduğu dönemde nasip oldu aldık. Ama şuan ki fiyata bakıyorum ben ne ara bukadar pahalı arabaya biner oldum demeye başladım. Kredisi bitsin o gün satacağım. Satma sebebim ooo fiyat arttı değerlendireyim değil , bu gelir ile bu araba denk düşmüyor korkutuyor beni.
Hocam bende öğretmenim ve dediğin gibi nasip oldu da aldık. 2015te Broadway ile başladım 5-10bin ekleye ekleye 9. Arabamda Honda aldım, 16 yıllık öğretmenim eşim de öğretmen tokide bir dairem vardı ilk göreve başladığım yıl yazılmıştım ve dediğim şartlarda bu arabayı aldım. Ülkenin bu hale gelmesi asıl korkutucu olan, yoksa bizim orta sınıf bir araca binmemiz oldukça normal. Bitişik komşum doktor ve dün konuştuk, maaşına gelen 2500 zamla beraber 12500 gibi rakama denk geldiğini söyledi. 2500 kira veriyor ve klasik yaşıyor. 2 yıldır doktor ve hiç birikimi olmadığını bu ortamda da imkanı yok yapamayacağını söyledi. Şu anda 10'larca sınıf arkadaşım doktor yurtdışına gitmek için can atıyor dedi ve kimsenin çalışıp sıfır araba alayım ev alayım hayali yok maalesef. Parası ve malı olan korkmuyor ama olmayanın maalesef gelecek kaygısı var. Meslek lisesinde çalışıyorum, çocukların dersle alakası da yok, yalvarıyorum üniversiteye çalışın diye ama söyledikleri çalışıp ne yapacaz ilk hedef yurtdışı. Bir arkadaşım gitti 2000 Euro 3000 Euro maaş alıyor gibi bir sürü muhabbet. Hayırlı haftalar hayırlı forumlar kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Yaptığım yoruma neden bu kadar duyar kasma ihtiyacı duydunuz anlamış değilim? Bir diğer konu, sizi hiç ilgilendirmez ama iki aracın toplam tutarının %30'unun kredisi var ve ödemeye devam ediyoruz. Yani kapımızda iki borçsuz araç yok. İkinci konu, tamamını okumadığınız mesajımda zaten halimize şükrettiğimi belirtmişim ki bu da sizi hiç ilgilendirmez. Hiç şükretmesem bile bu beni bağlar. "Ne hale geldik inanılmaz bir durum" dememin sebebi ise orta sınıf bir araç olmasına rağmen aracımın lüks sınıf olduğunu hissetmeye başlamamdı. Yazdığım basit bir yoruma bu kadar duyarlılık gösterdiğinize göre, arkasında altın kaplamalı musluk ile asgari ücretliye yemek tarifi verenlerede aynı eleştiriyi gösterdiğinizi umuyorum. İyi akşamlar dilerim.
Hiç şüphen olmasın, her türlü eleştiri mevcut. Ancak seninle aynı duygularda ve aynı kaygilardayim.

Duyar kasmadim. Ve çok uzun süredir takip ettiğim bu forumda güzel paylaşımları olan olan bir kardeşimsin.

Ancak aydınlık ta karanlık ta, sağlık ta hastalık ta, varlık ta yokluk ta Biz İnsanoğlu için... yeise ve lüzumsuz kaygiya kapılmayalım.

Rızkı veren Hüdâ' dir, kul-a minnet eylemem.

Verirse hamdolsun, vermezse hamdolsun.

Valla arkadaşlar benim düşüncem bu döviz muhabbeti seçimler sonlanana kadar devam edecek ve bu süreçte artışlar sürekli olacak tabi bu artışlar sıfır araçlar için değil 2. Eldede devam edecek çünkü artık sıfır araç piyasası eskisi gibi değil 10 bin tane araç üret ver bayilere satsın artık fabrikalar her bayinin ortalama satış miktarlarına göre araba üretip gönderiyor ve ülkemizde 85 milyon insan var şuan hondaya 1 milyon tl deseler yine satılır çünkü araçlar her sene ya makyajlanıyor yada yeni kasa çıkartıyor konuya dönecek olursak dolar 20 tl olsa bu araçlar şuan 700-800 bin olur herhalde sıfırı ama yarın öbür gün döviz kurunu sabitlediklerinde ki gidipte 10 tl ye sabitlenmez bu saatten sonra diyelimki 15 e sabitlediler bu araç fiyatları düşmeyecek böylede bi gerçek var şuan dolar 10 tl olsa bile şuan neyse fiyatlar o şekilde kalacak kısacası toparlanmamız en az 5 sene

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu sabah evin ikinci aracı Kia'yı bakıma getirdim. Hemen yanında Nissan bayii var. Yüzbaşıoğlu Nissan. Stokçuluğun bokunu çıkarmışlar. Showroomlarının önü onlarca, park yerinin alabildiğince Qashqai dolu. Hepsi plakalı sıfır ikinci el :) Ülkemizde yeni moda bu. Sıfır ikinci el. Zaten döviz kuru vatandaşın belini bükmüş, temel ihtiyaçlar bile inanılmaz oranlarda zamlanmış. Bir de bu herifler üstüne stokçuluk yaparak araba piyasasını iyice ulaşılamaz hale getiriyorlar. Devletin önce bunları regüle etmesi lazım. Normalde buraya kadar gelmişken Civic sonrası için Yeni Sportage falan sorarım diyordum da hiç ihtimal kalmadığı için sormadım bile :) 1 milyon kilometreye kadar Civic ile devam. Bakalım o mu uzun yaşayacak ben mi? :))

Geri