Bayiden sıfır araç almayı dusunuyorum

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
sıfır executive plus güzel tercih, 201000 lira ideal bir fiyat, şu an bu aracın 2019-2020 model ikinci elini 205000 liraya alamazsınız haziranda almaya kalksanız 40000km deki ikinci el bakımı yapılmamış executive plus ları 250000 liraya satarlar o yüzden en ideali siparişe erkenden oturup sıfır almak, bu sebeple şu şartlarda pazarlık yapmaya bile gerek yok, pazarlıkta çok zorlayıpta bayi ile kavga edip anlaşamamak var neticesi kötü oluyor, o yüzden satış fiyatında pazarlığa zorlamak yerine aksesuarsız halde baz liste fiyatından almak istediğinizi söylersiniz 3000-5000 lira cebinizde kalır iş çabuk ve kolay görülsün diye gözünüze kestirdiğiniz satış sorumlusunun cebine bir 200 lira hediye sıkıştırılabilir.

taktıkları aksesuarlar yaptıkları cam filmleri işlemler paspaslar çok matah şeyler değil inanın ki siz bundan daha ucuza ziebart tan sonax tan kaplama yaptırıp orjinal honda logolu kauçuk paspasları bayinin size kakaladığından daha uyguna getirtebilirsiniz çoğu bayinin verdiği paspaslar katalogtaki orjinal paspas değil.

2019 kasım ayında babam SUV almaya kalkıştı gitti skoda karoq lara kodiaq lara bakıyordu dedim DSG patlarsa hiç bana gelme TSI motor zaten arızaları yağ yakması ile ün salmış git dedim eski arabanın markasından şaşma ya yine dayanıklı bir hyundai al yada benim honda ya bak dedim

gitti Tucson a sardı baz paket tercih edecekmiş style donanım istiyorum diyip duruyor dedim o bir defa düşük paket seni mutlu etmez.. dedi ki bana full paket lazım değil, olmaz dedim alırsan elite paket al görünmeyen neleri var baz pakette olmayan izolasyon gibi, bana dedi arada 35000 lira fiyat farkı var 197000 lira istediği Tucson ama benim önerdiğim 233000 lira idi.

sonra gitti bayiye 233000 liralık elite paket SUV a 201000 lira indirimli fiyat çekmişler bunu al demişler amaaaaa demişler 10000 liralık evet tam on bin liralık ekstrayıda bu indirimi yaptığımız için bizden alman gerekiyor, neler var bu ekstralarda? dandik bir lastik paspas seti, mahalle kenarındaki yıkamacıda daha iyisi yaptırılabilen seramik kaplama, bir milyoncudan alınma bir kaput filmi, kenarları boşluklu yerine tam oturmayan ön arka ve yan kromaj eklentiler ve işin acayip tarafı taktıkları hiçbir parçada hyundai logosu ve parça kodu dahi yok. Ha birde led far ampulü.

Aksesuar diye taşıdığı ağırlığa yazık, bu SUV biraz fazla yakıyor diye şikayet etme sakın dedim.

onun yerine 10000 liraya jantıyla beraber dört tane kış lastiği vereylerdi vallahi daha makbule geçerdi çelik jant ta istemez kara jant üzerine takılmışı bile olur.

ama tabi jant lastik işin içine girerse bayi müşteriyi fazla yolamayacak o yüzden öyle hayırlı hediyeler tek tük bazı bayilerde vardır.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugun aramaya başaçladım ama dediğiniz gibi araç yok. Yakında üretim olacak felan diyorlar. Dediğiniz gibi sanırım mayıs ayını bekliyorlar :) Ben de ters bir fikir oluştu, geçenlerde reno cio su sanırım araç fiyatları dusecek piyasa belirsizliği ortadan kalkınca dedi. Şimdi Ülkemizde bildiğim bir şey varsa o da fiyatların asla indirime girmediği ama, artan doların 6 civarına gerilemesi ve üretimin artması yeni kampanyalar getirmez mi dersiniz?
Merhaba araç bulabildiniz mi?

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2010
Geri