bebek oto koltuğu kullananlar

Aracınız
Civic FB7 2012
amaç güvenlik konfor kullanışlılık pratiklik. ilk andan itibaren oto koltuğunda. gezmeyi çok seviyor. araç hareket etmese dahi trafikte bulunma yeterlidir. ansızın başka bir araç gelip çarpabilir. eşim bana böyle örnek bir video izlettirmişti. kanım dondu. çocukta çizik yok araba pert. bir de çocuğu montla oturtmamak gerekiyor. içinden çıkıyormuş ani frenlemede. kaygan montlar. ismini hatırlayamadım şimdi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Koltuk seçiminde temel gereksinimlerin zaten farkındasınız o yüzden direk 3 tecrübemi paylaşayım, ikisinden memnun kaldım.

Prego 4045 Orion 0-18 Kg Isofixli Oto Koltugu
Yeni doğduğunda kullanmaya başladım. Çok uzun yol yaptık,rahattı. Sanırım artık satışı yok. Tavsiye ederim.

Convers Oto Koltuğu Yükseltici
Belki günlük kullanımda kısa mesafede düşük hızlarda iş görür. Verim almak için araç kemerinin çocuğa tam uyması lazım. Çocuğun uyuması mümkün değil. Genel anlamdan tavsiye etmiyorum.

Yoyko Ultimate 360 ° Dönebilir Yatabilir 0-36 Kg Deri Oto Koltuğu ISOFIX/SIP/LATCH
Çocuk biraz daha büyüdüğünde ( 3,5 yaş 15kg zamanı) kullandım,uzun yolyaptık, rahattı. En büyük avantajı döner olabilmesi ile çocuğu alıp koymak kolay oluyor. Tavsiye ederim

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Koltuk seçiminde temel gereksinimlerin zaten farkındasınız o yüzden direk 3 tecrübemi paylaşayım, ikisinden memnun kaldım.

Prego 4045 Orion 0-18 Kg Isofixli Oto Koltugu
Yeni doğduğunda kullanmaya başladım. Çok uzun yol yaptık,rahattı. Sanırım artık satışı yok. Tavsiye ederim.

Convers Oto Koltuğu Yükseltici
Belki günlük kullanımda kısa mesafede düşük hızlarda iş görür. Verim almak için araç kemerinin çocuğa tam uyması lazım. Çocuğun uyuması mümkün değil. Genel anlamdan tavsiye etmiyorum.

Yoyko Ultimate 360 ° Dönebilir Yatabilir 0-36 Kg Deri Oto Koltuğu ISOFIX/SIP/LATCH
Çocuk biraz daha büyüdüğünde ( 3,5 yaş 15kg zamanı) kullandım,uzun yolyaptık, rahattı. En büyük avantajı döner olabilmesi ile çocuğu alıp koymak kolay oluyor. Tavsiye ederim

Prego markası yerli olup, İtalyan Peg-Perego'nun çakmasıdır. Aynı şekilde Yokyo markası da yerli bir marka. Yerli markaları kötülemiyorum asla ancak verdiğiniz linkten bakınca aynı paralara Maxi-Cosi, Peg-Perego, Cybex ve Britax-Römer gibi kaliteli, güvenlik testlerinden geçmiş ürünleri tercih etmek daha doğru olur.

Araç çarpışma testleri gibi koltuk testlerinin videoları da var, izleme şansınız olursa sadece görüntüsü ile kalmayıp asıl amacı olan güvenliğin ne derece önemli olduğu görünür.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Oto koltukları özellikle yanal çarpmalarda çocuğun başını iyi korumayabilmeli, bu açıdan çarpışma testlerini geçmiş koltuklara öncelik vermek mantıklı (y)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Babyplus premium thunder isofix bebek koltugu almistim. Isofixe ilave güvenlik olarak top theeter ve emniyet kemeri ozelligi vardi. Yanlarsa sps darbe onleyici köpük vardı. Alacaklara tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Prego markası yerli olup, İtalyan Peg-Perego'nun çakmasıdır. Aynı şekilde Yokyo markası da yerli bir marka. Yerli markaları kötülemiyorum asla ancak verdiğiniz linkten bakınca aynı paralara Maxi-Cosi, Peg-Perego, Cybex ve Britax-Römer gibi kaliteli, güvenlik testlerinden geçmiş ürünleri tercih etmek daha doğru olur.

Araç çarpışma testleri gibi koltuk testlerinin videoları da var, izleme şansınız olursa sadece görüntüsü ile kalmayıp asıl amacı olan güvenliğin ne derece önemli olduğu görünür.

Tavsiye ettiklerimin her ikisinide ECE R44-04 belgesine güvenerek almıştım. Bunların test videosunu bulamadım, emin olmak için "ECE R44-04" sertifikasına ek olarak dikkat edilebilcek başka sertifika/belge var mıdır ?

EC R 44 04 nedir?
ECE R 44-04, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomi Komisyonu Yasalarının çocuk güvenlik koltuklarıyla ilgili bölümünün kısaltmasını temsil etmektedir. Avrupa Birliğinde satılan tüm bebek oto koltuğu ürünleri bu standartları sağlamak zorundadır

Son koltuk seçimim de aşağı resimdeki özellik (latch) hoşuma gitmişti.

1591708799218.png

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracınız
Civic FB7 2015
oğlum 10.5 aylık oldu. Oto koltuğunu değiştirme ve artık öne dönüp oturma vakti geldi.Bbu ürüne rast geldim. bir önceki ürünleri bayağı pahalı ve bu ürün ciddi farkla indirimde görünüyor. Ttestlerine baktım gayet iyi .ADAC isimli alman bir kuruluştan 2.4 puan almış gayet iyi. sadece bu da değil. ECE R44/04 standardına uygun. 9-36 kg aralığına sahip. ciddi bir süre kullanılacak nasipse. siz hangi ürünü kullanıyorsunuz. olumlu olumsuz yönleri neler ? kısaca belirtir misiniz? başkaları da faydalansın. Böyle bir konu göremedim forumda.
Siz artık koltuğunuzu almışsınız hayırlı olsun. Bu türur ön barı olan koltuk modellerinde koruma çok iyi ancak çocukların büyük çoğunluğunun ön barı kabullenmediğini satanlar dahi söylüyor. Geçen yıl alacakken cybex kini çok düşündük ama bu sebeple vazgeçtik. Bu tür koltuklarda çocuğu oturtup, tepkisini test edip ona göre satın almak gerekiyor. Biz şu linkteki koltuğu kullanıyoruz, memnunuz.

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri