Civic FC5 BEBEK OTO KOLTUĞU

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba. Bebeğimiz için oto koltuğu almak istiyoruz. Biraz araştırdık,kafamız karıştı. Bazı oto koltuklarının bazı araçlarda rahat kullanılmadığını, ön koltuğa sürttüğü,kapıyı zorladığı gibi yorumlar gördüm. FC5 kasa civic aracımızda kullanabileceğimiz bebek koltuğu önerilerinizi bekliyorum. Bir kere alalım, kaliteli olsun, bebeğimiz rahat etsin istiyoruz. 360 derece dönebilmesi, kumaşının terletmemesi, güvenli olması, kullanımının kolay olması, araç hareket ederken sallanmaması gibi özelliklere dikkat ediyoruz. Herkese teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
0-18kg kadar 360 derece dönebilen koltuk kullanıyor. 360 derece koltuklar çocuğu indirip bindirirken büyük kolaylık sağlıyor. Koltuk dönerken kapı veya ön koltuklar arkaya yakınsa sürtebiliyor. Bazı modellerde yan kısımlarda darbe sönümleyici kısımlar var bazıları sabit bazıları hareketli bu kısımlar kapıya sürtebiliyor. Ama darbeyi sönümlediği için kullanmak faydalı. Güvenlik açısından ısofix bağlantılı koltuklar kullanıyor, sallanma oluyor. Adac testli koltuk almak güvenlik açısından iyi olur. Bilinmedik Çin malı koltuklardan uzak durmakta fayda var.
Biz 0-18kg kg cybex sirona kullandık memnun kaldık ama ürün çok pahalı ürünün adac testli olmasından dolayı tercih etmiştik. Ürünün kılıfı çıkartılıp makinede yıkanabilir olması temizliğini kolaylaştırıyor. Yaklaşık 14kg sonra çocuğumuz rahat etmemeye başladı. 15-36kg besafe izi flex modeline geçtik. Oto koltuğunda çocuk büyüdükçe koltukta değişiyor.
Bence öncelikle adaclı 360 derece dönebilen bütçeye göre bir koltuk tercih edebilirizsiniz. Ucuz güvenliği düşük ürünlerden uzak durmakta fayda var.
(0-18kg yatma kademesi fazla olan ürünleri tercih etmek daha iyi oluyor. Çocuk uyuyunca o bir kaç kademe uyku konforunu arttırıyor)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Kaliteli veya Avrupa ürünü gibi görünüp çin malı veya burada üretilen markalardan almayın. Çünkü istedikleri para gerçekten kaliteli markalarla aynı hatta daha fazla olabiliyor.
Cybex, Maxi-Cosi, Britax-Römer, Joie, BeSafe gibi markaları alırsanız uzun yıllar güvenle kullanırsınız.

Bizde Maxi-Cosi Tobi 9-36 kg modeli var, diğer koltuklara göre daha yüksek, çocuk için dışarıyı izlemesi adına avantaj. Kumaşı yıkanabiliyor. ADAC güvenlik testinden yüksek puanlı. kemerle bağlanıyor.
360 dönebilen modeller biraz daha pahalı benim bildiğim. Sorun değil derseniz yukarıda saydığım markalardan şaşmayın. İlk çıcuk 6,5 yaşında 24 kilo, halen kullanıyoruz, yakında kardeşine devredecek.

Ek olarak kemer, isofix, top tether vs bağlantısı olması güvenliği artırmıyor veya azaltmıyor. Kaliteli marka her zaman uzun ömürlü olur.

Aracınız
Diğer Markalar
Öncelikle bebeğiniz hep sağlıklı olsun, sizlerle mutlu bir hayatı olsun, kızımız doğduğundan beri cybex serisini kullanıyoruz, sıfırına para vermedim temiz 2.el buldum hasarsız sağlam kaliteli olmasına dikkat ettim şuan 9-18 kg 360 koltuk kullanıyoruz, 18-36 koltuğumuzda hazır o da cybex, marka bence çok önemli testleri başarılı.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben besafe kullanıyorum. isofix ihtiyaç duymadım. yılda bir defa standart 1.200 km uzun yol yapıyoruz. çocuğu riske atacak herhangi bir durumu görmedim. ben ekstra koltukla birebir uyumlu koltuk kılıfı da aldım. tavsiye ederim. 360 derece dönme özelliği yok ama kaliteli ve önemli testlerden geçmiş kendini kanıtlamış bir marka. fiyat / performansdan ziyade performans olarak görüyorum ben, fiyatı biraz standart üstü.

Geri