Benzin Filtresi Hakkında

Ek olarak FD6ların yakıt filtresi için BLUEPRINT üretimi mevcut ama FB7ler için BLUEPRINT’te yakıt filtresi üretmiyor ?
Bu arada internette BLUEPRINT’in FD6 yakıt filtresini parça kodu ile google alışveriş kısmında bulamadım :)

Zaten bu gidişle FB7lerde pek bozulmuyor diye kaliteli yan sanayi parçası bulma sorunu yaşayacaz gibi duruyor ?

Son düzenleme:
Evet filtre ömrü çok uzun olduğu ve pek değişim olmadığı için gerek görmemiş, sizin araç için BLUEPPRINT’in üretimi var görünüyor :)

Fiyat olarakta aloparca.com’da 200 lira altında görünüyor,
Hocam bu yakıt pompasının filtresinden bahsediyor. Biz dışarıdaki filtreyi inceleyeceğiz. Şunun gibi:

Benzin filtresinin ömürlük olması bana pek mantıklı gelmedi ama. Diyelim ki uzun süre değiştirmedik hangi parçalara sıkıntı verebilir ? Dizel arabalarımda enjektörler için değişim periyotlarını aksatmıyordum hiç, benzinlide nasıl bir kötü senaryo oluşabilir ?

Yakıt sisteminde 2 tane filtre var yani :unsure: Yeni bir bilgi daha öğrenmiş oldum :)
Kullandığım hiçbir araçta benzin filtresi ile işim olmadı hocam :D
Sadece hyundai'de tanıdığın aracının filtresini değiştirmişlerdi ama o da tek parçaydı :)

Benzin temiz yakıt ah o benzıni üreteni seveyim
dizel gibi pis değildir dizel yagdır
benzin ise yakıttır arada fark var benzin demek kalıte demektir.
bundan dolayı filtre bıle tıkanmıor kolay kolay kaçak satış yapan yerler hariç

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kullandığım hiçbir araçta benzin filtresi ile işim olmadı hocam :D
Sadece hyundai'de tanıdığın aracının filtresini değiştirmişlerdi ama o da tek parçaydı :)
Hocam kendi mesajına alıntı yapmışsın. Önemli değil. Mesaj alındı. :)

Son düzenleme:
FB7 nin 550 dediler 4 yasinda henuz seneye degistiricem durumunuda merak ediyorum acikcasi cunku 2 ayda bir fulluyorum Benzini LPG ve Benzin karma kullaniyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri