Benzin LPG’den fazla yakıyor?

ywzckr

0
Ben avantajı konusunda değilim. Lpgnin benzinden daha fazla tüketilmesi fizik kuralları gereği ama benim araçta tam tersi bir durum var? Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Gösterge lpgde tam doğru ölçmediği için olabilir hocam aynı hesabı depodaki litre hesabıyla teyit etmeniz gerekir. Hatta forumda bazı kullanıcılar hesap yaparken göstergeyi baz aldığı için %5-10 fazla yakıyor hesabı yapıyorlar o yüzden aldığınız litre ile kıyaslayın eğer yanlışsa, önce lpg yi resetleyin ve göstergeyi sıfırlayın hala düzelmediyse servis lpg ecusuna güncelleme atarlar düzelir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçenlerde bende depoyu fulledim 200km benzinde gittim sonra tekrar fulledim 210 tl benzin aldı.Full depo lpg 280tlye doluyor ve onunla yaklaşık 350 km gidiyorum.Fiyatlar çok değiştiği için tam hesap yapamadım ama şu an lpg daha uygun gibi geliyor bana.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benzine gelen son zamdan sonra LPG biraz daha az yakar,yarın ne olacağı belli değil.Şu bir gerçekki yakıt ekonomisi adına dizel'e alternatif değil artık.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benzine gelen son zamdan sonra LPG biraz daha az yakar,yarın ne olacağı belli değil.Şu bir gerçekki yakıt ekonomisi adına dizel'e alternatif değil artık.
dizelin fiyatına göre lpg hala en güçlü alternatif hocam. dizel fiyatları uçtu

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar araçlarımız eski nesil motor, boşa mı firmalar turbosuz araç üretmiyor?
Geçenlerde arkadaşım fc5 in şehir içi yakıtının 11 civarı olduğunu, normal olup olmadığını sordu, ben de kesinlikle normal olduğunu bildirdim, atmosferik aracın az yakmasını beklemek çok saçma fabrika verileri bile 100km de 10 litre

Aracınız
Civic FC5 2020
7.81 tlden 31 litre gaz aldım 244 tl tuttu ve 320km yapmışım.Bir önceki benzinde 210 tlye 200 km gitmiştim.Çok sağlıklı bir hesaplama değil ama lpgde daha az yakıyor gibi.

Aracınız
Civic FC5 2019
dizelin fiyatına göre lpg hala en güçlü alternatif hocam. dizel fiyatları uçtu

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dizel otomatik 6.5,benzinli otomatik10-11,LPG otomatik 13-14 lt+ ilk çalıştırmada benzin.bu araçların 3ü de bizim.Değerler böyle buna istinaden yazdım.

Son düzenleme:

ywzckr

0
Arkadaşlar araçlarımız eski nesil motor, boşa mı firmalar turbosuz araç üretmiyor?
Geçenlerde arkadaşım fc5 in şehir içi yakıtının 11 civarı olduğunu, normal olup olmadığını sordu, ben de kesinlikle normal olduğunu bildirdim, atmosferik aracın az yakmasını beklemek çok saçma fabrika verileri bile 100km de 10 litre

IMG_0279.JPG
Hocam fabrika verileri soldaki fc5 sağdaki yeni kasa.
Şehir içi 8.7 litre yakıyor diyor fabrika bana sorsanız 12-13 litre.

Ad Soyad
Errrrrrrrrr
Aracınız
Civic FC5 2021
Sanırım sıkıntı kış aylarından dolayı benzinden lpgye geçişte harcanan benzin tüketiminin dahil edilmemesinden kaynaklı. Doldurup litre hesabı yapınca lpg litre olarak daha fazla yakıyor. Gösterge yanıltıcı.

Geri