Bilgi

Ugr60

0
Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bir fikir alış verişinde bulunmak istedim. 2018 model elegance dizel manuel aracım var. Araçtan her manada memnunuz ama çok kullanamıyoruz yani senelik ortalama 10000km civarı yol yapıyoruz ve bunun %80 i şehir içi. Şimdi şöyle bir düşünceye sahibiz satıp temiz bir rs alsak mantıklı bir iş yapmış olur muyuz? Piyasa olarak bakmadım ama sattığımız paraya temiz bir rs rahat alabiliyoruz. Değer mi yani mantıklı olur mu ?

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yani yıllık km fazla yapmıyorsunuz Rs alırsanız çok üzmez sizi. Böyle tatlı gazlamalar da yaparak tadını çıkarırsınız ;)

S

Silinen üye 20336

Guest
Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bir fikir alış verişinde bulunmak istedim. 2018 model elegance dizel manuel aracım var. Araçtan her manada memnunuz ama çok kullanamıyoruz yani senelik ortalama 10000km civarı yol yapıyoruz ve bunun %80 i şehir içi. Şimdi şöyle bir düşünceye sahibiz satıp temiz bir rs alsak mantıklı bir iş yapmış olur muyuz? Piyasa olarak bakmadım ama sattığımız paraya temiz bir rs rahat alabiliyoruz. Değer mi yani mantıklı olur mu ?

Merhaba Hocam. Hayırlı günler;

Yıllık 10.000 km yapıyor olmanız RS ve benzeri yakıt tüketimi olan benzinli otomobilleri alıp kullanmanızı makul hale getiriyor.
Bu km’nin %80’inin şehir içinde olması nedeniyle de otomatik bir otomobilin size manuele göre büyük bir rahatlık getireceğini düşünüyorum.
Şehir içi yakıt tüketimi adı altında belirtilen tüketim verileri çok tartışıldı ve tartışılmaya devam ediyor. ☺️
Sizin şehir içi olarak belirttiğiniz ortamdaki ortalama hızlarınız, aracı özellikle ilk çalıştırdıktan sonra kaç km sonra stop ettiğiniz ve yaşadığınız memleketin kış şartları ile trafik yoğunluğu ve yolların fiziksel durumu bu “şehir içi tüketim verisini” ayrıca konforunuzu ciddi oranda değiştirecektir.
Mevcut aracınızla yapmış olduğunuz şehir içi tüketim verileri de referans olur diye düşünüyorum...

Mevcut aracınızı sıfır km aldıysanız satıp ikinci el almak negatif bir durum.

Gaybı sadece ALLAH(c.c) bilir elbette ancak otomobil kullanma sıklığınız ve yıllık yaptığınız km’de bir artış durumu söz konusu olabilir mi öngörülerinize göre? Cevabınız evetse ileride LPG’ye geçiş gerekebilir ve 1.5T için bu şimdilik çok yaygın değil. Bu sebeple bir kaç yıl LPG’li kullanım sonrası karşılaşılacak durumları henüz bilemiyoruz... Hal böyle olunca da belki LPG montajı yerine yeniden araç değişikliğine gitmeyi düşünebilirsiniz ki bu da(sat&al) negatif bir durum...

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018

Yılda ortalama 20.000 km yapıyorum. Bir önceki aracım Dizel Captur'du. Malum, inanılmaz ekonomik bir araçtı ama sırf performans ve keyif için bu aracı satarak geçtiğimiz sene FK7 Sport Plus aldım. Yakıt sarfiyatı elbette arttı ama araca her bindiğimde aldığım keyif için her şeye değer. Fazladan verdiğim yakıt parasını gözüm görmüyor.
Yani demek istediğim bu noktada sizin beklentileriniz ve öncelikleriniz esastır.

Aracınız
Civic FC5 2018

Merhabalar,
Aynı şekilde ben de dizel aracımı yılda 10.000 km'yi geçmediğim için satıp RS aldım.
Biraz yakıt masrafı artıyor olabilir fakat benzinli aracın verdiği konfor, rahatlık, özellikle de sessizlik kararım konusunda mutlu olmamı sağladı.
Özellikle RS'in performansı da zaman zaman sizi mutlu ediyor. :)
Karar vermeniz açısından yardımcı olur umarım.

Geri