Bizim cvt sanzuman yağı orjinali yeşil mi?

Aracınız
Bir de servis dışında ne kadara değiştiriliyor. Ben 100 tl ye buldum litresini. 3 lt olsa 300
4lt olsa 400. Miiiss
Cok iyi geldi Valla.. :) :) :)

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Piyasadaki arıza yapan CVT lerin sebebini şimdi anladım :D

Hocam yanlış anlamayın ama bu tarz şeyleri ucuza kaçmak hata olabilir.

Servisin 800 tl ye sattığı yağı kimse size yarı fiyatına vermez.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu 4 lt ama. Bizim araca 3 lt konmuyor mu? 1lt kalacak. Sonradan kullanilir sanırım. 3 tane 1 lt almak daha mantikli sanki.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
alttaki şanzıman yağı tapası açılıp boşaltılıyor normalde şanzımanda 6-7 litre yağ var ama üç litresi aşağıdan boşalır gerisi tork konvertör içinde kalır haliyle aşağıdan boşaldığı kadar yani üç litre HCF-2 tam olarak dolduruluyor sonra motor çalıştırılıp vites D-R-S-L hepsine takılıp üç saniye bekleniyor şanzıman yağ seviyesi bu esnada birazcık daha azalıyor ve şanzımanın orta kısmına yakın bir yerde seviye kontrol tapası var o açılıyor oradan yağ akmadığı görülür genelde oradan yağ akana kadar dördüncü litre yavaş yavaş boşaltılıyor ve dördüncü bidonun yarısına gelmeden oradan yağ akmaya başlar seviye kontrol tapası kapatılır üstteki HCF-2 doldurma tapası da kapatılır ve hazırdır:)

dolayısı ile dört litre HCF-2 gerekebiliyor.

Yetkili servisten bidonda kalan yarım litreyi istemek lazım bir sonraki bakımda en azından 150 lira az öderiz kapalı bidondaki HCF-2 ye birşey olacağını zannetmiyorum biraz çingenelik olur ama Türkiye şartlarında bizi buna mecbur bırakıyorlar.

Bu cumartesi gideceğim daha gitmedim servise bu bilgileri youtube a Civic 10th generation CVT fluid change yazarak arattırın siz de öğrenin:) evde garajınızda bile değiştirmeye başlarsınız CVT yağını ama yağ orjinal Honda HCF-2 olacak 100 liralık yağ işi sakat gidin servisten alın yağı:)

Geri