Boğaz Kelebeği???

Aracınız
Arkadaşlar aracım birkaç gündür düşük devirde çalışırken (ışıklarda ve ağır trafikte) stop edip duruyordu..Lpg den olduğunu düşünerek lpg ayarlarını yaptırdım..Ama 10 dk sonra gene stop etti.Daha sonra boğaz kelebeğini temizlememi istedi lpg ci ondan olabileceğini söyledi..Neyse temizlettik iyice, bu sefer de araç çalışırken 2000 devirlerde çalışıyor nerdeyse kendi kendine gaz veriyor..Ustaya sorduğumda biraz kullandıktan sonra düzelir dedi ama aklımda soru işaretleri var..Rölantinin bu kadar yükseklerde olmasının sebebi başka ne olabilir acaba? Bir de fren çok sertleşti bu gaz kelebeği temizliğinden sonra ..

Aracınız
Sonuçları lutfen yaptriranca soyleyin bu arada subab ayari gerekip gerekmedigi arac rolanti deyken devir saati kendi oynuyorsa ve siboblardan sak sak ses geliyorsa yapilmali

GT-N5105 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Siboplardan ses gelip gelmediğini tam bilmiyorum ama rölanti dengesizliği var..Boğaz kelebeğini temizlettikten sonra rölanti sıkıntısı baş gösterdi..Işıklarda stop etme ise temizlemeden birkaç gün önce başladı..(Not:bugün bile stop etti..) Fırsat bulursam bi sanayiye uğrayacağım ama fırsatım olmuyor pek..Yaptırınca paylaşırım artık..

Aracınız
Sonuçları lutfen yaptriranca soyleyin bu arada subab ayari gerekip gerekmedigi arac rolanti deyken devir saati kendi oynuyorsa ve siboblardan sak sak ses geliyorsa yapilmali

Önceki gün sübap ayarlarını yaptırdım dün de adaptasyon yapıldı..Aracın devir dalgalanması vs. gitti..Çekişi ve gidişi değişti resmen ..Ama araç tüpte kullanıldığında ışıklarda ve durma noktasına yakın dönüşlerde falan stop etmeye devam ediyordu..Lpg ciye gittim..2 saat falan uğraştı resmen..Gaz ayarı ,gaz basıncını ayarlama bi ton iş yaptı ama deneme sürüşüne çıktığımızda araç lpg de durmaya yakın stop etmeye devam ediyordu..Benzinde denedi baya da uğraştı stop ettirmek için ama edemedi:)) Bugün bile ışıklarda beklerken stop etti.Araç D de, ayak fren de ,gözüm devir saatinde..:)) Devir saati düşüp en sonunda stop ediyor..Frene mi yanlış basıyorum ne:D Benzinde sıkıntı yok ama lpg de bu durum mevcut maalesef..

Önceki gün sübap ayarlarını yaptırdım dün de adaptasyon yapıldı..Aracın devir dalgalanması vs. gitti..Çekişi ve gidişi değişti resmen ..Ama araç tüpte kullanıldığında ışıklarda ve durma noktasına yakın dönüşlerde falan stop etmeye devam ediyordu..Lpg ciye gittim..2 saat falan uğraştı resmen..Gaz ayarı ,gaz basıncını ayarlama bi ton iş yaptı ama deneme sürüşüne çıktığımızda araç lpg de durmaya yakın stop etmeye devam ediyordu..Benzinde denedi baya da uğraştı stop ettirmek için ama edemedi:)) Bugün bile ışıklarda beklerken stop etti.Araç D de, ayak fren de ,gözüm devir saatinde..:)) Devir saati düşüp en sonunda stop ediyor..Frene mi yanlış basıyorum ne:D Benzinde sıkıntı yok ama lpg de bu durum mevcut maalesef..
Lpg filtre degistirniz mi buyuk ve kucuk filtre

Sorun buyuk ihtimalle lpd de 1- lpg enjeksiyon bakılması 2- regulator 3 - lpg ayari 4- nozul caplari bunlardan biri buyuk ihtimalle sorun sebebi en yakin kaliteli bir ogogazciya gidip bu parcalar kontrol edilmeli

Geri