Brc bölge bayisinden talebime gelen cevap

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, brc bayisinden 3 talepte bulunmuştum:
  1. Brc bayilerinin araca baglanarak aracin yakit durumunun kontrol edilebilmesi icin brc bayilerine uygun yazilimin gonderilmesi
  2. Brc enjektor sesi icin Kaucuk takoz takilmasi durumunda servisin garanti disi birakiriz demesi icin brc tarafindan bu islemin yapilabilmesi veya fabrikasyon hale getirilmesi
  3. Lpg tuketiminin 2018 araclarda gosterge ekranindan gorulebilmesi uzerine fabrikanin eski kullanicilara bu islemi uygulamamasi, brc den buna uygun yazilim veya modul uretilmesi
Gelen cevap ise;
Ekli dosyayı görüntüle 251119
Ekli dosyayı görüntüle 251120

Yani fabrika istese bize benzin ecu yazilimi sunsa brc biz yazilimi guncelleriz diyor.
Rail braketi(enjektorleri tutan demir) degistirilebilir ses icin.
Aracin ayarlarina karisilmamasi gerekiyorsa biz zamanla enjektor ayari bozulacak veya subab ayari yaptiracagiz o zaman arac kendi kendine yapacak mi bu ayari bilmiyoruz.

2019 makyajli kasadir, 2019 uretimli araci olan(2018 uretilip 2019 da trafige cikan degil) arkadaslardan asagida isaretledigim(enjektorlerin baglanti bolgesi) yerin fotografini birkac acidan gonderebilirse rail braketine ne degisiklik yapilmis ogrenmek isterim.
Ekli dosyayı görüntüle 251121

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bende alalı 1 hata oldu 2018 model 2019 mart trafşğe çıkışlı tüm verileri işte ne kadar yakıt kalmış lpg de kaç lt yakmış görebiliyorum

ywzckr

0
bende alalı 1 hata oldu 2018 model 2019 mart trafşğe çıkışlı tüm verileri işte ne kadar yakıt kalmış lpg de kaç lt yakmış görebiliyorum

Hocam sizde o fotograftaki kirmizi bolgeyi fotograflayip gonderebilirmisiniz eger sizinki de degisikse en azindan anlariz ne degismis enjektor baglanti braketinde

ywzckr

0
@ywzckr Paylaşım için teşekkürler, braket muhabbetini bende merak ettim bakalım neymiş

Ne demek hocam ben elimden geldigince ogrendigimi aktariyorum hepimiz bilgilenelim diye. Ben arac icin elimden geleni yapip butun kanallardan basvuru yaptim, Az insanlar ben destek olurum dese fabrikayla da benzin ecusu yazilimi icin baski yapalim derim ama telefonda gorustugumuzde benzin ecu beyin gosterge ve kablolarda var degisiklik cok maliyetli oldugu icin bu parcalarin degisimini istesekte altindan kalkamayiz demisti musteri yetkilisi.
Bu arada benim arac 2018 ve artik gamzeli 2018 de ilk defa gocuge rastliyoruz dediler dalgalanmayi gorunce bisey diyemediler, suan cok yogunuz bakimda halledelim dediler 2018 e kopuk sikma islemi uygulanamiyormuş ne kadar doğru bilmiyorum fabrikayla gorusucem bunun için.

Oguz6

0
Aracınız
@ywzckr hocam gerçekten şaşırdım güya bitmişti göçük problemi sizin araç km nedir acaba belli bir km den sonra mı başlıyor birde hangi renktir

ywzckr

0
@ywzckr hocam gerçekten şaşırdım güya bitmişti göçük problemi sizin araç km nedir acaba belli bir km den sonra mı başlıyor birde hangi renktir

15700km civarlarında hocam beyaz renk arac rengiyle alakası yok hocam iyi bir kaportacı bana aracı egimde bırakırsanız park halinde bu da etkiler erken gocmesini demisti.
şimdi detay vermek istemiyorum ama aramızda geçen konuşmada bagaj kapagında ve arac kaporta baglantı yerlerinde neden fazla bosluk var diye sormustu bana
bende normal dediniz sordugumda demistim
aslinda daha az olmasi gerekir ama karoser dizayndan dolayı titrediginden arac baglantilari arasinda bosluk var dedi. Bu sedan coupe tasarimini yapan muhendis bunu hesaba katmamis bu titresimden c sutununu ince sac oldugu icin ister istemez dalgalandiriyor dedi. 2018 icin c sutununun alti kaplandi olmamasi lazim egitimde boyle anlatmislardi dedi.
Bende tek parca halinde degilde kaplama parca parca dedim o zaman aradaki kalan hafif bosluklarda gene dalgalanma olabilir dedi.
Zaten gocuk mevzularindan personele fabrika kalıp cumleler ezberletmis onu size soyleyecek hep kalıp hatasıdır her araçta olur, gocuk millet parmak basıyor ondandır, 2018 lerde yok artık vb.
Bu gocuk sadece bizim ulkemizde degil amerikada da var ve servis ucretsiz gocugu duzeltip geri gonderiyormus vatandaslari. Ucretsiz hemen mudahale oldugu icin insanlar pek sikayet etmemis sanirim bizim gibi. Amerikanin linkini ekliyorum.

Oguz6

0
Aracınız
@ywzckr hocam teşekkürler sağolun her zamanki gibi detaylı ve araştırarak verdiğiniz bilgiler için renk olayını bir yerde okumuştum koyu renkler de daha çok olduğuna dair o yüzden sordum anlaşılan bu araç ta göçük kronik bir sorun olarak kalacak

ywzckr

0
@ywzckr hocam teşekkürler sağolun her zamanki gibi detaylı ve araştırarak verdiğiniz bilgiler için renk olayını bir yerde okumuştum koyu renkler de daha çok olduğuna dair o yüzden sordum anlaşılan bu araç ta göçük kronik bir sorun olarak kalacak

Hocam renk ile alakasi tek su koyu renkte daha erken farkedersiniz sadece.
Malesef kronik sanırım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Göçük mevzusu gerçekten çok can sıkıcı bir durum ben aldım göçük sıkıntısının bittiğine inanarak aldım, şayet böyle bir durumla karşılaşıldığını bilseydim kesinlikle almazdım. Bende olmadı şu an için ama bu sıkıntıyı bana yaşattıkları için hakkımı helal etmiyorum beter olsunlar.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Fotografta kirmizi isaretledigim bolgenin yakindan ustten ve egik aciyla fotografini atin burdan hocam benim arac 2018 beraber kiyaslariz rail braketi nasil ne fark varmis.

Hocam buyrun çektim bakın bakalım fark var mı ? Bu arada aracımda hiç LPG enjektör şıkırtısı yok, sıfır yani.

Ekli dosyalar

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    189.4 KB · Görüntüleme: 113
Geri