BRC LPG ayarı için subab ayarı gereklimidir.

Aracınız
Herkese merhaba, FB7 aracımı 4500 devirde benzine geçtiği ve BRC yakıt anahtarından ses gelmesinden dolayı BRC otogaz servisine götürdüm usta ben LPG ayarı yapamıyorum subab ayarı yapmam gerekli dedi. Arabayı geceden bırakmam gerekiyormuş soğuk şekilde ayar yapılacakmış. Daha sonra gaz ayarı yapılması gerekiyormuş. Aracımın çekişinde gidişinde LPG ile ilgili şikayetim yok. Sadece LPG ayar ve kontrolü
yapılsın diye düşünmüştüm. Benzinden LPG ye geçişte hafif titreme oluyor ama sorun değil bence. Aracım 2015 model Black Edition 27000 km de. Kit 10000 km de takılmıştır.Yardımlarınızı rica ederim.

TURKCELL T60 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Can Bey ben subab ayarları ile alakalı bütün konuları okudum. Aşağıda çok güzel açıkladığınız sorunlar benim aracımda yok ne diye subab ayarı yaptırayım. Yazılımsal ayarı yapıp göndermesi gerekmiyormu yada illa Subab ayarı yapacaksa BRC servisi devir yükselince benzine geçmesi Subab ayarındanmıdır ?

Ben aracımı 4500 devirden sonra benzine geçmesini engellemek için BRC servisine götürdüm. Konu oralardan Subab ayarına geldi.

Teşekkürler ilginiz için arkadaşlar.

-Aracı park ettiniz ve vitesi P konumuna aldınız veya boşa aldınız, araçta zır zır zır ses geliyorsa
-Işıklarda dururken öne arkaya hafif sarsıntı yapıyorsa
-Boştayken gaz verip ayağınızı çektiğinizde rölanti 800ün altına düşüp tekrar yükseliyorsa
-Dururken hareket etmek için gaz verdiğinizde hafif bir sarsıntı yapıyorsa bu durumlarda genellikle supap ayarı gerekir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2934]hakkishak[/MENTION] Hocam konuları güzel analiz etmişsiniz :)
Yakınınız da başka brc servisi var ise bir de oraya gösterin, benim düşüncem de ayardan kaynaklandığı yönünde.

Aracınız
Teşekkür ederim. Yetkili servise 20000 bakımı için bıraktım LPG sini de kontrol edin ve bu ses ve benzine geçme olayına bakın demiştim ama yapmamışlar. Çünkü yeterli donanımları yok.
Keşke yetkili serviste çözsem bu işleri çünkü subab ayarını ellettimmi aracımın garantisi bitecek hoş garanti olayıda o kadar önemli değil ama. Bende meşhur bi BRC servisine götürdüm isim vermeyeyim şimdilik. LPG ci adam subab ayarına girmesi bana tuhaf geliyor. Bence bu işi Yetkili servis yapmalı. İşi bilen adam yokki yetkili serviste. BRC serviside diyorki akşamdan arabayı bırakacaksın motor soğukken Subab ayarı yapıcam sonrada gaz ayarı yapıcam ve 350 lira verecem. Hiçte güvenilir değil LPG cilerin subab ayarı yapması.
Saygılar.

Aracınız
Teşekkür ederim. Yetkili servise 20000 bakımı için bıraktım LPG sini de kontrol edin ve bu ses ve benzine geçme olayına bakın demiştim ama yapmamışlar. Çünkü yeterli donanımları yok.
Keşke yetkili serviste çözsem bu işleri çünkü subab ayarını ellettimmi aracımın garantisi bitecek hoş garanti olayıda o kadar önemli değil ama. Bende meşhur bi BRC servisine götürdüm isim vermeyeyim şimdilik. LPG ci adam subab ayarına girmesi bana tuhaf geliyor. Bence bu işi Yetkili servis yapmalı. İşi bilen adam yokki yetkili serviste. BRC serviside diyorki akşamdan arabayı bırakacaksın motor soğukken Subab ayarı yapıcam sonrada gaz ayarı yapıcam ve 350 lira verecem. Hiçte güvenilir değil LPG cilerin subab ayarı yapması.
Saygılar.

Aracınız
Aracınız 27 binde bu km de subapların ayarı bozulacağını sanmıyorum,eski aracımda brc montajlıydı takan usta bana sormuştu üst devirde benzine geçmesini isteyıp istemedığımı ben istememiştim yani ayarlanabilir bir sistem,her zaman tam 4500 devirde benzine geçiyorsa teknik bir sıkıntıdan değil yazılımsaldır kanımca, başka lpg ustasına göstermeden boşu boşuna subaplarınızı elletmeyin

Geri